Harman Kardon Astra HomePod’un karşısına Alexa desteğiyle geliyor

harman kardon astraHarman Kardon yeni akıllı hoparlörünü 2018 Mobil Dünya Kongresi’nde gözler önüne çıkardı. Harman Kardon Astra, yüksek ses kalitesi ve Amazon’un dijital asistanı Alexa’yı barındırmasıyla dikkat çekiyor.

Amazon’un Echo serisi akıllı hoparlör portföyü oldukça geniş. Şirket kullanıcılarına birbirinden farklı boyutlarda pek çok seçenek sunuyor. Ancak bu seçeneklerden hiç birisi, ses kalitesi bakımından Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod’un seviyesine ulaşamıyor. HomePod, hem gelişmiş tiz hoparlörü kurulumu hem de akıllı algoritmik kalibrasyonu sayesinde yönsel ses ve bas seviyelerini ayrlayabiliyor.

Google’ın portföyünde de benzer niteliklere sahip Google Home Max bulunuyor. Hâli hazırda hem Alexa erişimi hem de yüksek ses kalitesi için tek seçenek Sonos One olsa da, Harman Kardon’un yeni hoparlörüyle listeye bir ürün daha eklenmiş oluyor.

Astra’yı kablosuz cihaz uzmanı Brightstar ile birlikte geliştiren Harman Kardon, üç adet 0,75 inçlik kubbe formunda tiz hoparlörü sunuyor. İki adet pasif verici anten ve 1,75 inç tam menzil çevirici de sistemin parçaları arasında bulunuyor.

Harman Kardon, akıllı hoparlör pazarına yabancı bir üretici değil. Şirket Invoke adını taşıyan ilk akıllı hoparlörünü 2017’de piyasaya sürmüştü. Invoke’un karmaşık tepkiler almasındaki bir numaralı faktör olarak ise dijital asistan tercihini Microsoft Cortana’dan yana kullanması gösterilmişti.

Harman Kardon Astra, 2018’in ortalarında satışa sunulacak. Akıllı hoparlörün kesin çıkış tarihi ve fiyatı konusunda henüz somut bir bilgi verilmiş değil.

Sony Xperia Pro-I en gelişmiş kamera deneyimini telefona taşıyor

Sony, Xperia Pro-I adını taşıyan en yeni telefonunu gözler önüne çıkardı. Telefonun adındaki I harfi İngilizcede "görüntü" anlamına gelen "image" kelimesini temsil ediyor. Xperia...

Vodafone Her Şey Yanımda ile e-ticarette zirveyi hedefliyor

Vodafone, dört yıl önce hayata geçirdiği Yanıma uygulaması kapsamındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tüm kategorilerde hizmet veren Her Şey Yanımda isimli çevrimiçi alışveriş...

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’ye açıldı

YouTube, Ekim ayından itibaren kısa video içerik üretimini teşvik etmek amacıyla YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Shorts formatında yaratıcı ve benzersiz videolar üreten içerik...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun