Teknoloji

Google Pixel 8 Pro böyle görünebilir

google pixel 8 pro

Google henüz Pixel 7a için bile resmi duyuruyu yapmış değil. Ancak bu durum duyumcuların Pixel 8 serisi hakkında paylaşım yapmasını engellemiyor. OnLeaks ve Smartprix, ellerindeki taslakların Google Pixel 8 Pro hakkında neler gösterdiğini paylaştı. Görsele bakıldığında Pixel 7 Pro’nun zarif bir evrimden geçmiş gibi göründüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Köşeleri yuvarlatılan telefonun üç arka kamerasının bir kesik içine yerleştirilmesi de ayrıca dikkat çekiyor.

Kamera çubuğunda flaşın hemen altına bir sensörün eklenmiş olması da göze çarpıyor. Bunun bir derinlik sensörü veya makro kamera olabileceği belirtiliyor. Ancak artırılmış gerçeklik deneyimini, portre veya düşük ışık fotoğraflarını iyileştirmek için LiDAR veya başka bir teknolojinin kullanılması da ihtimaller arasında sayılıyor.

Pixel 8 serisine dair diğer detaylar gizemini koruyor. Ancak daha önce çıkan haberler, kamera alanında bazı iyileştirmelerin yapılabileceğinin ipucunu veriyor. Geliştirici Kuba Wojciechowski, geçtiğimiz aralık ayında yeni telefonlarda aşamalı HDR özelliğinin kullanılabileceğini belirtmişti.

google pixel 8 pro

Bu özellik sayesinde kullanıcıların uzun çekim sürelerine gerek kalmadan genişletilmiş dinamik aralık yakalaması mümkün hâle geliyor. Pixel 8 serisinde performans ve verimliliği artıracak üçüncü nesil Tensor işlemcinin kullanılması da öngörüler arasında yer alıyor.

google pixel 8 pro

Google Pixel 8 Pro hakkında ilk bilgiler mayıs ayında paylaşılabilir

Google Pixel 8 Pro ve Pixel 8 hakkında ilk bilgileri 10 Mayıs’ta I/O 2023 etkinliğinde paylaşabilir. Zira şirket Pixel 7 serisi hakkındaki ilk paylaşımını geçtiğimiz yıl I/O 2022’de yapmıştı. Yeni telefonların kutularından Android 14 yüklü şekilde çıkmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİLİ HABERLER