Google
Google Pixel 8
📺
Ekran
6.2"
⚡
İşlemci
Google Tensor G3
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4575 mAh
⚡
Şarj
27WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.68 OIS
🤖
OS
Android 14 (17'ye kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | |
| Model | Pixel 8 |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Obsidyen, Gül, Nane, Macadamia |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 70.5 |
| Yükseklik (mm) | 150.5 |
| Kalınlık (mm) | 8.9 |
| Ağırlık (g) | 187 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön/arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.2 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 428 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60-120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 2000 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Google Tensor G3 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X3 + 4x2.45 GHz A715 + 4x2.15 GHz A510) |
| GPU | Immortalis-G715 MC10 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.68 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 125.8° |
| Ön Kamera | 10.5MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Sihirli Ses Silgisi / 7 yıl |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4575 |
| Kablolu Şarj (W) | 27W |
| Kablosuz Şarj (W) | 18W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (17'ye kadar) |
| Güncelleme Süresi | 7 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Google AI / Gemini |
📰 Google Pixel 8 Haberleri
22 Nisan 2026Galaxy S26 satışları ilk haftalarda beklentilerin üzerine çıktı
16 Nisan 2026Google’dan Android arayüzüne sadeleştirme dokunuşu
09 Nisan 2026Google Pixel serisi iPhone ve Galaxy karşısında beklenmedik bir alanda öne geçti
07 Nisan 2026Katlanabilir iPhone’a ait ilk maket görüntüleri paylaşıldı
07 Nisan 2026Google Pixel 10a parçalarına ayrıldı: Tamir kolaylığı şaşırtıyor
Diğer Google Telefonları
Google
Google Pixel 10 Pro Fold
- 8.0 (iç)" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5015 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro XL
- 6.8" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10 Pro
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 16GB RAM
- 4870 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Google
Google Pixel 10
- 6.3" ekran
- Google Tensor G5
- 12GB RAM
- 4970 mAh
- 50MP f/1.68 OIS
Fiyat belirtilmemiş
