Teknoloji

Google Pixel 7a bir kez daha tüm detaylarıyla görüldü

google pixel 7a
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Google Pixel 7a önümüzdeki dönemde resmiyet kazanması beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Şimdiye kadar sızıntılar sayesinde Pixel 7a’ya dair pek çok bilgiye ulaşmak mümkün olmuştu. Bu sızıntıların en yenisi ise daha ilginç. Vietnamlı bir teknoloji meraklısı şimdiden Pixel 7a’nın geliştiriciler için hazırlanan bir versiyonuna ulaşmayı başardı.

Google’ın Pixel serisi telefonları için bu tarz sızıntıların sıra dışı olmadığını belirtmek gerekiyor. Pixel 4 “şimdiye kadar en çok sızan telefon” olarak tanımlanıyor. Pixel 3 XL ise resmi duyuru öncesinde çok sayıda Rus blog yazarının eline geçmişti. Nexus 4 henüz duyurulmadan önce telefonun incelemesi yayınlanmıştı. Pixel 4a ve Pixel 5’te de sızıntılar devam etmiş, Pixel 6a’nın ipucu ise Google tarafından hazırlanan bir boyama kitabıyla verilmişti. Pixel 6 resmi duyurudan önce kutu açma videosunda görülmüş, Pixel 6 Pro ise daha tanıtılmadan parçalarına ayrılmıştı. Bu sızıntılar nedeniyle Google’ın artık telefonlarıyla ilgili ipuçlarını önceden vermesine şaşırmamak gerekiyor.

Vietnam merkezli Zing News sitesi tarafından paylaşılan fotoğraflar, Pixel 7a’nın Pixel 7 ve 7 Pro ile selefi Pixel 6a’dan farklı olduğunu açık şekilde gösteriyor. Pixel 7 telefonlarındaki metal kamera çubuğunu bu telefonda da görmek mümkün oluyor. Ancak bu telefonlardan farklı olarak Pixel 7a’da 12 inçlik iki kamera bulunuyor. Akıllı telefonda ekran büyüklüğü de 6.1 inçe iniyor. Üst kenardaki anten şeritlerinin sayısının ikiye çıkması ve bunların birbirlerine yaklaştırılması da dikkat çekiyor.

google pixel 7a

Pixel 7a’da da 3.5 mm kulaklık jakı bulunmuyor. Buna ek olarak, telefona sadece tek bir SIM kartın takılabileceği görülüyor. eSIM desteği konusunda ise net bir bilgi mevcut değil. Suya ve toza karşı IP67 dayanıklılık sertifikası konusunda ise bir değişiklik beklenmiyor.

Google Pixel 7a 90 Hz ekranla gelecek

Ekranın yenileme hızı için 90 Hz seçeneğinin bulunması ise dikkat çekici noktalar arasında yer alıyor. Bunun Google’ın orta segment telefonları adına önemli bir sıçrama olacağı söylenebilir. Pixel 6a’da da 90 Hz yenileme hızı sunmanın mümkün olduğu, ancak Google’ın bunu tercih etmediği daha önce gündeme gelmişti.

google pixel 7a

Google Pixel 7a’nın resmi duyurusunun 10 Mayıs tarihinde I/O 2023 etkinliğinde yapılması bekleniyor. Bu tarihe kadar Pixel 7a hakkında yeni detaylara ulaşmak sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER