Google Pixel 7 ve 7 Pro söküm işleminden geçti

Geçtiğimiz hafta resmiyet kazanan Google Pixel 7 ve 7 Pro, bu hafta itibarıyla kullanıcılarla buluşacak. Google bu telefonlar için üç büyük Android güncellemesi sunacağını ve güvenlik yamalarına 5 yıl boyunca devam edeceğini daha önce açıklamıştı. Peki ya mekanik bir arıza ortaya çıkarsa ne olacak? Bu sorunun yanıtını PBKreviews isimli YouTube kanalı tarafından yapılan söküm işlemi veriyor.

Pixel 7, tamir edilebilirlik konusunda 10 üzerinden 6 puan alıyor. Bu iPhone 14’ün puanının (7/10) arkasında kalsa da, 2022 model iPhone SE’yi (5.5/10) geride bırakıyor. Geçtiğimiz yıl çıkan Pixel 6 da 10 üzerinden 6 puan almıştı.

Pixel 7’de USB-C girişinin ana karta yapıştırılmış olması telefonun tamir edilebilirlik puanının kırılmasına sebep olan noktalar arasında bulunuyor. Pili çıkartmadan önce de birkaç katmanın aşılması zorunluluğu puan düşüren bir diğer nokta oluyor. Bataryanın esnek kabloları da kolay şekilde çıkarılamıyor.

Pixel 7’de ısının grafit filmler aracılığıyla ortadaki metal çerçeveye aktarıldığı görülüyor. Google’ın işlemci ve RAM üstündeki termal koruyucu yerine termal macuna geçiş yapması göze çarpıyor. Böylelikle Pixel 6’daki performans sürdürülebilirliği sorununun yeni telefona geçmemesi hedeflenmiş gibi görünüyor.

Google Pixel 7 Pro ise tamir edilebilirlik konusunda Pixel 7’nin arkasında kalıyor. Ana karta ulaşmanın zor olduğu telefon, 10 üzerinden 5.5 puan aldı.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun