Google Pixel 5a’nın tanıtım tarihi için ilk iddia

Google Pixel 5a ismi bu yıl şimdiden birkaç dedikoduda duyulmuştu. Yeni bir sızıntı, akıllı telefon için muhtemel bir tanıtım tarihini gösteriyor. Ünlü duyumcu Jon Prosser, paylaşımında yeni Pixel Buds kulaklığın nisan ayında, yeni bir Google telefonun ise 11 Haziran 2021’de tanıtılacağını açıkladı.

Prosser, daha sonra yaptığı başka bir paylaşımda ise söz konusu telefonun Pixel 5a olacağını belirtti. Google’ın katlanabilir bir telefon hazırladığına dair dedikoduları da dikkate alınca Pixel 5a tanıtımı için ortaya atılan tarih biraz daha gerçekçi görünüyor.

Prosser’in paylaşımında Pixel 5a’yla ilgili başka bir detay verilmiyor. Ancak daha önceki sızıntılarda telefonun Pixel 4a 5G ve 5‘e benzer bir tasarıma sahip olacağı belirtilmişti. Telefonun Pixel 4a 5G gibi 6.2 inç Full HD+ ekran ve Pixel 5 ile aynı kamera sistemiyle geleceği söyleniyor.

Pixel 5a’nın donanımıyla ilgili olarak somut bir şey bilinmiyor. Yine de akıllı telefonda en az 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanının bulunması muhtemel görünüyor. Telefonun kalbinde ise henüz resmiyet kazanmayan Qualcomm Snapdragon 775’in bulunması sürpriz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'ın Safari değişiklikleri en son iPadOS 15 beta ile opsiyonel hâle geliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple MagSafe Battery Pack söküm işleminin ortaya çıkardığı ayrıntılar

Google Pixel 5a ile ilgili sızıntı ve dedikodular, Prosser’ın bahsettiği 11 Haziran tarihi yaklaştıkça artacağa benziyor.

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...

WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

WhatsApp, WABetaInfo ve 9to5Google'ın haberlerine göre, kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e aktarmaları için bir yol geliştiriyor. Bu özellik, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmetiyle ilgili...