Google Pixel 5a’nın tanıtım tarihi için ilk iddia

Google Pixel 5a ismi bu yıl şimdiden birkaç dedikoduda duyulmuştu. Yeni bir sızıntı, akıllı telefon için muhtemel bir tanıtım tarihini gösteriyor. Ünlü duyumcu Jon Prosser, paylaşımında yeni Pixel Buds kulaklığın nisan ayında, yeni bir Google telefonun ise 11 Haziran 2021’de tanıtılacağını açıkladı.

Prosser, daha sonra yaptığı başka bir paylaşımda ise söz konusu telefonun Pixel 5a olacağını belirtti. Google’ın katlanabilir bir telefon hazırladığına dair dedikoduları da dikkate alınca Pixel 5a tanıtımı için ortaya atılan tarih biraz daha gerçekçi görünüyor.

Prosser’in paylaşımında Pixel 5a’yla ilgili başka bir detay verilmiyor. Ancak daha önceki sızıntılarda telefonun Pixel 4a 5G ve 5‘e benzer bir tasarıma sahip olacağı belirtilmişti. Telefonun Pixel 4a 5G gibi 6.2 inç Full HD+ ekran ve Pixel 5 ile aynı kamera sistemiyle geleceği söyleniyor.

Pixel 5a’nın donanımıyla ilgili olarak somut bir şey bilinmiyor. Yine de akıllı telefonda en az 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanının bulunması muhtemel görünüyor. Telefonun kalbinde ise henüz resmiyet kazanmayan Qualcomm Snapdragon 775’in bulunması sürpriz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Windows 11'de Android uygulama testleri başlıyor

Google Pixel 5a ile ilgili sızıntı ve dedikodular, Prosser’ın bahsettiği 11 Haziran tarihi yaklaştıkça artacağa benziyor.

Windows 11’de Android uygulama testleri başlıyor

Windows 11 beta kullanıcıları, sonunda Android uygulamalarını test edebilecek. Dağıtıma çıkan son Insider Preview sürümü, Amazon Appstore'u ve Windows için Android uygulama desteğini aktif...

Oppo K9s resmiyet kazandı: Snapdragon 778G, 120 Hz ekran

Oppo K9s, daha önce açıklandığı gibi, bugün Çin'de gözler önüne çıktı. Qualcomm Snapdragon 778G işlemciye sahip telefon, geçtiğimiz ay tanıtılan K9 Pro için bir...

Facebook şirket adını değiştirmeyi planlıyor

Facebook ana şirket adını değiştirmeye hazırlanıyor. The Verge sitesinin haberine göre, yeni isim şirketin "metaverse" inşa etme planını yansıtacak. İsim değişikliğinin gelecek hafta gerçekleştirilecek...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun