Google Pixel 5a Snapdragon 765G işlemciyle gelebilir

Google Pixel 5a, iddialara göre 11 Haziran’da gözler önüne çıkacak. Ortaya çıkan bir sızıntı, telefonun tasarım bakımından Pixel 4a 5G’ye bir hayli benzeyeceğini göstermişti. Telefonun boyutları itibarıyla Pixel 4a’dan ziyade Pixel 4a 5G’ye yakın olacağı anlaşılmıştı.

Akıllı telefonun kalbinde ise Qualcomm’un Snapdragon 765G işlemcisinin olacağı söyleniyor. Google geçtiğimiz yıl çıkardığı Pixel 4a 5G ve Pixel 5‘te de bu işlemciyi tercih etmişti. Snapdragon 780G’nin de çıktığını göz önüne alınca Google’ın seçimini biraz eski bir işlemciden yana kullandığı söylenebilir. Snapdragon 780G, Mi 11 Lite 5G gibi telefonlarda kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

Pixel 5a’nın Snapdragon 765G işlemci taşıyacağına dair en önemli işaret ise Android 12’nin üçüncü geliştirici ön izleme sürümünün kodlarında görüldü. Bu kodlarda Pixel 5a’nın kod adının ve Snapdragon 765G’nin bir arada geçtiği pek çok satırın yer aldığı belirtiliyor.

Google Pixel 5a için biri 4G diğeri ise 5G destekli iki farklı versiyonun çıkıp çıkmayacağı belirsizliğini koruyor. Pixel 4a ve Pixel 4a 5G birbirlerinden bir hayli farklı cihazlar olduğu için bu sorunun cevabı merak ediliyor. Merakla beklenen cevap için önümüzdeki günlerde daha somut işaretlerin çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Asus Zenfone 8'in Avrupa fiyatları internete sızdı

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...