Google modüler telefon projesi Ara ile ilgili gelişmeleri ocak ayında paylaşacak

phonebloks-google-ara-moduler-telefon-120514

Google, Ara olarak adlandırılan modüler akıllı telefon projesiyle ilgili yeni haberleri ve detayları gelecek yılın başında düzenleyeceği bir dizi konferansla açıklayacak. Google’ın Gelişmiş Teknoloji ve Projeler (ATAP) grubunun bir çalışması olan Ara ile ilgili olarak yayınlanan bir blog yazısında bu gelişmenin haberi verildi. Söz konusu etkinliklerde modüler telefonlara özel değiştirilebilir parçaları yapmaya olanak sağlayacak araçlarda meydana gelen önemli değişiklikler ve gelişimler tartışılacak.

ATAP grubu bu konferanslarda Ara’nın en son prototipini de paylaşmayı amaçlıyor. Ara telefonları birçok çıkarılabilir parçadan oluşuyor, böylelikle kullanıcılar çeşitli parçaları değiştirerek telefonlarını iyileştirebilecek, yeni özellikler ekleyebilecek.

Söz konusu konferanslar 14 Ocak tarihinde Mountain View ile birlikte seçilen New York, Buenos Aires ve Londra’da gerçekleştirilecek. 21 Ocakta ise Singapur ile birlikte Bangalore, Tokyo, Taipei ve Şangay şehirlerinde konferanslar düzenlenecek. Konferansların aynı içeriği sunması planlanıyor, ancak yaygın kapsamı sayesinde Google mümkün olduğu kadar daha fazla geliştiricinin Ara projesine dahil olmasını hedefliyor.

Google ilk Ara cihazlarını gelecek yıldan itibaren piyasaya sunmayı hedefliyor. Ara ile birlikte kullanılacak modüllerin o zamana kadar hazır hâle gelmesi kritik bir önem taşıyor. Google’ın bu konferanslarda Ara’da meydana gelen değişiklik ve gelişimleri ortaya koymasının yanı sıra Ara telefonlarının çıkışıyla ilgili başlangıç planlarını da paylaşması bekleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...