Google Meet için sunumları kolaylaştıracak yenilik

Google video konferans platformu Meet üstünde yenilikler yapmaya devam ediyor. İnternet devi son olarak platformun sunum ekranında değişikliğe gitti. Söz konusu değişiklik, toplantının tüm katılımcılarının aynı odadaymış gibi hissetmesine yardımcı olacak.

Google Meet’in Zoom benzeri kareli dizilimi nisan ayında kullanıma açılmıştı. Bu sayede aynı anda 16 katılımcının ekranda görünmesi mümkün oluyor. Kareli görünüme bir dokunuş yapan Google, sunum paylaşımı yapılırken de katılımcıların ekranda görünür kalmasının önünü açtı.

Yeni tasarımda sunumlar oldukça büyük bir alan içinde ekranın merkezinde gösteriliyor. Aktif katılımcıların küçültülen kareleri ise ekranın altına veya kenarlarına taşınıyor. Google böylelikle sanal ortamdaki toplantıların daha gerçekçi bir his yaşatmasını amaçlıyor.

Buna ek olarak; kullanıcıların seçtikleri son düzen, manuel olarak yenisi seçilinceye kadar değiştirilmeyecek. Kısacası bir toplantıya girdiğinizde hangi konuşmacının nerede görüneceğine siz karar verebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Clubhouse Android uygulaması dünya geneline yayılıyor

Google Meet, neredeyse koronavirüs karantinalarının başladığı günden bu yana yeni özelliklerle güncelleniyor. Kullanıcılara yeni özellikler sunan Google, bir taraftan da servisi ücretsiz hâle getirerek tabanını genişletti. Google Meet’in gelişmiş özelliklerinin tamamından yararlanabilmek için G Suite abonesi olmak gerekse de, hâlihazırda Gmail hesabı olan herkes Google Meet’i kullanabiliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...