Google Chrome’un yerleşik reklam engelleme aracı 15 Şubat’ta faaliyete geçecek

google chrome reklam engellemeGoogle, popüler internet tarayıcısı Chrome’a rahatsız edici reklamları engellemek adına bir reklam engelleme aracı ekleyeceğini daha önce açıklamıştı. Şirket bu aracın faaliyete geçeceği tarihi de sonunda duyurdu. VentureBeat sitesinde yer alan habere göre, Google Chrome reklam engelleme aracı 15 Şubat 2018’de çalışmaya başlayacak.

Google’ın daha önce açıkladığı gibi, araç tüm reklamları engellemeyecek. Sadece Daha İyi Reklamlar Koalisyonu tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde “kötü” olarak etiketlenen reklamlar gösterilmeyecek. Tam sayfa reklamlar, sesi ve videoyu otomatik olarak oynatan reklamlar ve kapanıp açılan reklamlar, araç tarafından engellenecek.

Google reklam engelleme aracına takılma ihtimali yüksek reklamlar barındıran siteleri “Reklam Deneyimi Raporu” adını taşıyan aracıyla durumdan haberdar edecek. 30 gün içinde gerekli standartları karşılayamayan sitelerin tüm reklamları Google tarafından engellenecek. Kötü reklamlar çıkarıldıktan sonra site sahipleri Google’a başvuracak ve tekrar bir değerlendirme isteyebilecek.

Google Chrome reklam engelleme aracıyla interneti kötü reklamlardan temizlemek istiyor

Google Chrome reklam engelleme aracıyla yayıncıları internetteki kötü reklamlardan kurtarmayı amaçlıyor. Şirket böylelikle kullanıcıların daha geniş kapsamlı reklam engelleme araçlarına başvurmasını da önlemeyi hedefliyor. Programın Google’ın internet reklamcılığı üzerindeki büyük gücünü biraz daha artırması da muhtemel görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...