Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı tanıdık tasarımı gösteriyor

Samsung’un yeni nasıl akıllı saatleri için heyecan artıyor. Güney Koreli şirket, Google ile birlikte geliştirdiği yeni Wear OS deneyiminin üzerine One UI arayüzünü ekleyerek neler sunacağı konusunda ilk bilgileri vermişti. Yeni akıllı saatlerden birinin Galaxy Watch 4 Classic adını taşıyabileceği de kısa süre önce resmi kayıtlarda görülmüştü. Yeni bir sızıntı, bu akıllı saatin tasarımını detaylı biçimde görmeyi sağlıyor.

Samsung’un ilk akıllı saati, Android tabanlı Galaxy Gear’dı. Şirketin akıllı saatleri o günden bugüne hatırı sayılır ölçüde değişti. Özellikle dönen ekran çerçevesi, Samsung’un akıllı saatleri için bir dönüm noktası olmuştu. Dönen ekran çerçevesi, şirketin akıllı saatleri için gerçek bir tanımlayıcı unsur niteliği taşıyor.

Samsung’un Galaxy Watch 4’lerde dönen çerçeveyi pas geçebileceği söylentisi uzun süredir konuşuluyordu. Şirket geçmişte de bu tarz şeyler yaptığı için bu söylenti kulağa şaşırtıcı gelmemişti. Galaxy Watch 3’te dönen çerçeveye yer veren Samsung’un Galaxy Watch Classic 4’te de söylentilerin aksine çerçeveyi koruyacağı konuşuluyor. Samsung’un saatin sağ kenarına iki tuş yerleştireceği de görülenler arasında yer alıyor.

Sızıntıda Galaxy Watch 4 Classic’in siyah ve gümüş kasalı versiyonları siyah, beyaz ve gri kayışlarla görülüyor. Galaxy Watch 4 Active modeline kıyasla daha az renk seçeneği sunulacağa benzese de; 42, 44 ve 46 mm. boyut seçenekleriyle kullancılara daha geniş bir tercih imkanı verilecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic hakkında teknik açıdan bilinenler oldukça sınırlı. Ancak önümüzdeki dönemde saate dair yeni detayların ortaya çıkması da sürpriz olmayacaktır.

Android 12L güncellemesi duyuruldu; katlanabilir telefonlar için kapı açacak

Bu yılki Android Geliştirici Zirvesi etkinliğinde Google; tabletleri, katlanabilir cihazları ve ChromeOS çalıştıran cihazları içeren daha büyük ekranlı cihazlar için yakında çıkacak bir güncellemeyi...

Oppo A54s tanıtıldı: Helio G35 işlemci, 5000 mAh pil

Oppo A54 mart ayında tanıtılmış, bundan bir ay sonra da telefonun 5G versiyonu gözler önüne çıkmıştı. Bu gruba şimdi de Oppo A54s eklendi. Akıllı...

Samsung One UI 4 tasarımını Windows PC’lerine getiriyor

Samsung, One UI 4 mobil arayüz tasarımını Galaxy Book serisi Windows dizüstü bilgisayarlarına getiriyor. Yeni tasarım Samsung Notes, Samsung Gallery ve Samsung Settings gibi...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun