Foursquare başkanlık özelliğini Swarm’da yeniden hayata geçiriyor

swarm-foursquare-020514

Foursquare geçtiğimiz yıl servislerini iki farklı uygulamaya ayırmış ve yer bildirim özelliklerini Swarm’a devretmişti. Swarm’da oyun unsurlarının ayıklanması ise kimi kullanıcıları mutsuz etmişti. Kullanıcılarından gelen tepkileri göz önüne alan Foursquare, oyun unsurlarından bazılarını yeniden Swarm’a getirmeye karar verdi.

Şirketten yapılan açıklamada “başkanlık” özelliğinin yakında Swarm’a ekleneceğini ve gerçekleştirilen yer bildirimlerinin başkanlığın sahibini bulması amacıyla da sayılacağı belirtildi.

Foursquare, rozetlere duyulan özlemiyse Swarm’a yeni eklediği 100’den fazla çıkartmayla gidermeye çalışacak. Söz konusu çıkartmalar yer bildirimlerine, fotoğraflara ve mesajlara eklenebilecek. Bütün bu yeniliklerin Swarm – Foursquare ayrışmasının akabinde gemiyi terk eden kullanıcıları geri getirip getirmeyeceği bilinmese de, şirketin Foursquare’i başlangıçta büyük popülariteye kavuşturan unsurları yeniden hatırlaması önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...