Ferrari artık kripto parayla satın alınabilecek

Ferrari, bitcoin ve ether ile ödeme kabul edecek.

Artık ABD’de bir Ferrari sahibi olmak için kripto paranızı kullanabilirsiniz. Reuters’ın haberine göre, lüks otomobil üreticisi, ABD’de bitcoin, ether ve USDC gibi kripto paraları kabul etmek için kripto ödeme işlemcisi BitPay ile işbirliği yapıyor. Avrupa’nın da 2024’ün başlarında aynı hizmeti alması bekleniyor ve diğer bölgelerin de bu adımları takip etmesi planlanıyor.

Kripto para ile ödeme yapanlardan herhangi bir ek ücret alınmayacak, Ferrari’nin Baş Pazarlama ve Ticaret Sorumlusu Enrico Galliera, Reuters’a bu konuda açıklama yaptı. BitPay, bu ödemeleri işlem anında geleneksel para birimine çevirecek ve herhangi bir dalgalanma sorununu önlemek için bu yöntemi kullanacak. Galliera, bu adımın şirketin “belki de Ferrari alacak kadar geliri olmayan insanlara ulaşmasına yardımcı olacağını” söyledi.

Ferrari’nin kripto para adımı çevreci yaklaşımı ile örtüşmüyor

Geçtiğimiz yıl otomobil üreticisi, çevreye daha duyarlı işletmelere ve sürdürülebilirliğe yönelik bir taahhüt açıklamıştı, bu da enerji yoğun kripto paraları kabul etmekle çelişebilir gibi görünüyor. Ancak, şirket bu durumun misyonlarına zarar vermediğini vurguluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honda yeni elektrikli otomobil serisini CES 2024'te tanıtacak

Galliera, kripto paranın karbon ayak izini azaltma konusunda son dönemde kaydedilen ilerlemelere dikkat çekti, örneğin yenilenebilir enerji kaynaklarına daha fazla güvenilmesi gibi. Ayrıca Galliera, “2023 yılına kadar tüm değer zincirimiz boyunca karbon nötr olma hedefimiz kesinlikle onaylanmıştır” dedi.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun