Facebook Messenger Mac uygulaması yolda olabilir

facebook-messenger-mac-110116-1

Masaüstü mesajlaşma uygulamaları son zamanlarda fazla ilgi çekmiyor. Skype gibi servislerin masaüstü uygulamaları var, ancak son zamanların en popüler sohbet ve anında mesajlaşma servisleri masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanıcılarına hizmetlerini web siteleri üzerinden sunmayı tercih ediyor. Ancak bu durum çok yakında az da olsa değişmeye başlayabilir.

TechCrunch Facebook Messenger Mac uygulamasının yayın öncesi sürümüne ait olduğu iddia edilen görseller ve detaylar sızdırdı. iOS uygulamasının büyük ekrana uyarlanmış hâli görünümünü taşıyan bu uygulama Facebook’un geçtiğimiz yıllarda giriştiği Windows uygulaması denemesinin ardından yeni bir masaüstü denemesi olma özelliğini taşıyor.

facebook-messenger-mac-110116-2

Facebook’tan konuyla ilgili olarak henüz bir doğrulama gelmedi, bu nedenle uygulamanın hiçbir zaman çıkmama ihtimali de bulunuyor. Ancak bu girişimin bir deneyden daha öte olduğunu düşünmemize neden olacak birçok mantıklı unsur mevcut. Sosyal ağ giderek Messenger’ı daha fazla şekilde merkezi platform olarak konumlandırıyor. Yerel uygulama sayesinde web tarayıcısının rahatsız edici unsurlarından kurtulmak ve dikkatleri Facebook’un istediği noktaya çekmek mümkün olacaktır.

Ayrıca birçok mesajlaşma uygulamasının PC erişimlerinin ya çok kısıtlı ya da hiç olmadığı bir ortamda, Facebook öncü rol üstlenebilir, Facebook’un performansına bağlı olarak diğer mesajlaşma servislerinin de masaüstü uygulamalarını görebiliriz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...