Facebook iPhone uygulamasının “sarı” versiyonu ortaya çıktı

facebook iphone uygulaması sarı versiyon

Facebook, canlı yayın özelliğinin kapsama alanını geçtiğimiz hafta genişletmişti. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, canlı yayın özelliğinin kapsamının genişlemesini yine bir canlı yayınla kutladı ve bazı detayları izleyicilerle paylaştı. Zuckerberg’in canlı olarak paylaştığı deneyim, Facebook iPhone uygulamasının sadece Facebook içinde kullanılan “sarı” versiyonunu gözler önüne çıkardı.

Zuckerberg, videonun başlarında uygulamayı açarken “sarı versiyonu” açtığını ve bunun Facebook çalışanlarına özel bir sürüm olduğunu özellikle vurguluyor. Ardından sıra uygulama içinden canlı yayın başlatma yollarının gösterimine geliyor. “Ekranın üst kısmında bulunan oluşturucu bölümüne dokunabilirsiniz” diyen Zuckerberg, “Ne düşünüyorsunuz?” yazan yere tıkladıktan sonra açılan menüde paylaşılabilecek yeni içerik kategorileri ortaya çıkıyor.

Facebook’un “Ne Düşünüyorsunuz?” menüsünde yaptığı değişikliklerin amacı, şirket tarafından “Paylaşımlara ilham vermek ve Facebook’u daha eğlenceli ve dinamik hâle getirmek.” olarak belirtilmişti. Kullanıcılar hâli hazırda söz konusu menü üzerinden fotoğraf veya video paylaşabiliyor, durum güncellemesi yapabiliyor, nasıl hissettiklerini belirtebiliyor veya yer bildirimi gerçekleştirebiliyor.

Mark Zuckerberg’in kullandığı uygulamada açılan menüde ise henüz dağıtımına başlanmayan bazı özelliklerin varlığı göze çarpıyor. Facebook iPhone uygulamasının “sarı” versiyonunda görülen Slayt gösterisi, GIF animasyonu ve Müzik paylaşım seçenekleri henüz son kullanıcıya ulaştırılmış değil.

Facebook’un bir müzik servisi üstünde çalıştığına dair haberler geçtiğimiz yazdan bu yana konuşuluyor. Ancak şirketten henüz bu konuda somut bir adım gelmiş değil. GIF animasyonları ise 2015’in mayıs ayı itibarıyla Facebook’ta paylaşılabilir hâle gelmişti. Ancak şirket bunun için özel bir buton sunmamıştı. “Slayt gösterisi” özelliğinin kullanıcılara birkaç fotoğrafı slayt gösterisi formatı içinde Facebook’a yükleme imkanı vermesi öngörülüyor. Sosyal paylaşım sitesi, geçtiğimiz yıl gelişmekte olan pazarlar için slayt gösterisi formatında reklam gösterimine başlamıştı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, “sarı” versiyonda görülen tüm özelliklerin son kullanıcılara ulaşmayabileceğinin altını çizmeyi ihmal etmedi.

iPhone SE 3 için oklar 2022’nin ilkbaharını gösteriyor

2020 model iPhone SE, Apple hayranları tarafından beğeniyle karşılanmıştı. Çin kaynaklı haberler, şirketin bu sefer SE modelleri arasındaki süreyi fazla uzatmayacağını söylüyor. İddiaya göre,...

Apple Bağdat Caddesi mağazasından ilk izlenimler – Video

Apple, Türkiye'deki üçüncü perakende satış mağazasını 22 Ekim'de Bağdat Caddesi'nde açacak. Bağdat Caddesi mağazasıyla birlikte Apple Türkiye'deki ilk sokak mağazasını açmış olacak. Şirket daha...

Donald Trump kendi sosyal medya platformunu kuruyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2022'de kendi sosyal medya platformunu hayata geçireceğini açıkladı. Eski başkanın konuyla ilgili planlarını ilk olarak geçtiğimiz aylarda Fox News'e...

Apple Bağdat Caddesi mağazası 22 Ekim Cuma günü açılıyor

Apple, bugün Apple Bağdat Caddesi’nin 22 Ekim Cuma günü açılacağını duyurdu. Daha önce açılışı doğrulanmış olan ve İstanbul’un en merkezi yerinde bulunan Apple Bağdat...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun