Facebook Instant Articles artık Messenger’da desteklenmeyecek

facebook instant articlesFacebook Instant Articles platformunu haberleşme uygulaması Facebook Messenger’dan çıkardı. Sosyal ağ, 1 yılı biraz aşkın bir süre önce Instant Articles desteğini Messenger’a getirmişti.

Instant Articles, 2015’te duyurulmuştu. Facebook söz konusu servisle yayıncılara içeriklerini sosyal ağda paylaşmaları için yeni bir yol sunmuştu. Instant Articles makaleler için 10 kat hızlı yükleme süresi vadetse de, platform arzu edilen büyüme ivmesini yakalayamamıştı.

Facebook tarafından TechCrunch’a gönderilen açıklamada, Instant Articles’ı iyileştirme ve geliştirme sürecinin devam edeceğinin altı çizildi. Kullanıcılar ve yayıncılar için daha büyük bir etki sağlanmasının amaçlandığını belirten sosyal paylaşım sitesi, Instant Articles’ın gelişiminin bundan sonra ana Facebook uygulamasında süreceğini duyurdu.

Facebook’tan yapılan açıklamada, Messenger’ın haber kuruluşlarına ait botlar sayesinde “haber tüketim deneyimi” kanallarından biri olmayı sürdüreceği belirtildi. Söz konusu botlar, basit soruları yanıtlayabiliyor veya son dakika gelişmelerini kullanıcılarına mesaj yoluyla bildirebiliyor.

Facebook Instant Articles yayıncıları ekonomik açıdan kaygılandırıyor

Ekonomik kaygılar, Instant Articles’ın ivme kazanmasındaki önemli problemlerden biri olarak değerlendiriliyor. The New York Times ve The Wall Street Journal gibi yayıncılar, abonelik gelirlerini kaybettikleri endişesiyle Instant Articles ile aralarına mesafe koymuştu. Bu kaygılara kulak veren Facebook, mayıs ayında servise Google AMP desteği eklemişti. Şirket, servise abonelik ve ücretli içerik desteği getirme sözü de vermişti.

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...