EğlenceManşetler

F1 Suudi Arabistan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

f1 suudi arabistan gp 2021
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Formula 1’de son iki yarış ve heyecan dorukta. Red Bull pilotu Max Verstappen ile Mercedes GP pilotu Lewis Hamilton arasında sadece 8 puanlık bir fark var. Tıpkı Katar gibi yine Mercedes’in daha hızlı olmasının beklendiği bir yerde, Suudi Arabistan’ın Cidde şehrindeki yeni Formula 1 pistinde ilk kez bir yarış düzenlenecek. Üstelik bu yarış bir gece yarışı olacak.

F1 Suudi Arabistan GP 2021 Antrenman Turları, Sıralama Turları ve Yarış saat kaçta?

 

F1 Suudia Arabistan pisti, Jeddah Corniche Pisti ya da Cidde Cadde Pisti’nde düzenleniyor. Bu pist, Suudi Arabistan’ın Cidde kentindeki Jeddah Corniche yolundaki bir sokak pistidir. Öte yandan ilk defa Suudi Arabistan bir Formula 1 yarışı düzenleyecektir.

 

Bu hafta sonu heyecan 3 Aralık Cuma günü düzenlenecek antrenman turlarıyla başlıyor. Yarış ise 5 Aralık 2021 Pazar günü akşam saatlerinde gerçekleşecek.

 

1. Antrenman Turları 
3 Aralık Cuma,
TSİ 16.30

 

2. Antrenman Turları
3 Aralık Cuma,
TSİ 20.00

 

3. Antrenman Turları

4 Aralık Cumartesi,
TSİ 17.00

 

Sıralama Turları
4 Aralık Cumartesi,
TSİ 20.00

 

F1 Suudi Arabistan GP
5 Aralık Pazar,
TSİ 20.30

 

Cuma gününden başlayarak pazara kadar; antrenman turlarından yarışa büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Geçen yıl olduğu gibi, Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport kanalının elinde. Tüm antrenman seanslarını, sıralama turlarını ve yarışı S Sport Plus platformunda canlı olarak izleyebilirsiniz. Çeşitli platformlarda yayın yapan S Sport 2 kanalı ise cumartesi günkü 3. antrenman turlarını, sıralama turlarını ve yarışı canlı olarak yayınlayacak.

Aşağıda F1 Suudi Arabistan GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

1. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Suudi Arabistan GP 2021 antrenman turları, sıralama turları, sprint yarışı ve yarışı takip edebilirsiniz. Üstelik S Sport Plus geçen yıllardan farklı olarak cuma günkü birinci ve ikinci sıralama turlarını da canlı olarak yayınlıyor. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. S Sport Plus aylık abonelik 21,99 TL, yıllık abonelik ise 179,99 TL.

2. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Herkes için TV+, Full TV+ Paketi, Evde TV+ Aile Paketi, Evde TV+ Ekstra Paketi paketlerinden bir tanesine sahip olan aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Suudi Arabistan GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport 2 TV+ platformunda 77. kanaldan yayın yapıyor.

3. D-Smart GO

D-Smart’ın mobil içerik servisi olan D-Smart GO, abonelerin S Sport içeriklerine ulaşma imkanı sunuyor. Eğer D-Smart Mega paketi kullanan bir üyeyseniz, D-Smart GO’ya ücretsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ve tabletlerinden erişim sağlayabilirsiniz. D-Smart abonesi olmayanlar da aylık 29,9 TL veya yıllık 269,10 TL karşılığında D-Smart GO Mega paketine abone olarak spor kanallarına erişim elde edebilirler. D-Smart GO iOS ve Android uygulamalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

S Sport D-Smart platformunda 78. kanaldan yayın yapıyor.

4. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor. Bunun için Tivibu Go Spor Paketi veya Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Spor Paketi aylık 10,90 TL’lik ücrete sahip. Tivibu Go Süper Paket, aylık 14,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Üstelik 5 GB internet paketi de hediye ediliyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport 2 Tivibu platformunda 73. kanaldan yayın yapıyor.

5. Vodafone TV

Vodafone’un TV platformu Vodafone TV; iOS ve Android cihazlarında, Apple TV ve Smart TV’lerde S Sport kanalını izleme imkanı veriyor. Vodafone TV’de bulunan Full Paket, ayda 9,9 TL karşılığında sunuluyor. Bunun yanı sıra Vodafone aboneleri, sahip oldukları paket dahilinde Vodafone TV’ye ücretsiz erişim imkanı elde ediyor. Eğer Vodafone abonesiyseniz, bu hizmete ücretsiz erişim hakkınızın olup olmadığını kontrol edin.

S Sport 2 Vodafone TV’de 11. kanaldan yayın yapıyor.

6. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Ayda 7.99 avro ya da yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme imkanı var. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 yarışlarını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
İLGİLİ HABERLER