Essential Phone Android Q güncellemesini de alacak

Essential yeni akıllı telefon çalışmalarını askıya alsa da, şirket orijinal modeli desteklemeyi sürdürüyor. Essential Phone sahipleri, Android 9 Pie güncellemesine Google Pixel kullanıcılarıyla aynı anda erişmişti.

En yeni Android sürümünün dağıtımı konusunda hızlı davranarak müşterilerini sevindiren Essential, Reddit üzerinden düzenli olarak müşteri ve takipçilerinden gelen soruları yanıtlamayı da sürdürüyor. Bu soru-cevap seanslarının sonuncusuna şirketin teknoloji şefi, yazılım program müdürü ve kalite mühendisi katıldı.

Soru-cevap seansında ortaya çıkan en dikkat çekici bilgi ise Essential Phone’un Android Q güncellemesini de alacağının duyurulması oldu. Böylelikle kullanıcılarına şimdiden müjde veren Essential, Android Q sonrasındaki sürümlerin destek kapsamında olmayacağı bilgisini de paylaştı. Şirket güvenlik yamalarının ise Android Q sonrasında da dağıtılacağını belirtti.

Essential, haziran ayında duyurduğu Audio Adapter HD isimli aksesuarının da yakında ABD Federal İletişim Komisyonu’ndan (FCC) sertifika alacağını açıkladı. Şirket sertifika sürecinin tamamlanmasının ardından fiyat ve çıkış tarihi bilgilerinin paylaşılacağını belirtti. Kulaklık jakı ve MQA destekli DAC’ı bir arada sunan Audio Adapter HD’nin en iyi mobil ses deneyimlerinden birini yaşatacağı belirtildi.

Essential Phone kullanıcıları tarafından talep edilen özelliklerden biri olan panorama modu, akıllı telefona eklenmeyecek. Android 9 Pie güncellemesi ile çıkartılan çentik ayarları ise ekim ayında yayınlanacak Android güvenlik güncellemesiyle geri dönecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....