Teknokral: Elon Musk’ın Tesla yönetimindeki yeni unvanı

Elon Musk, portföyüne yeni bir unvan daha ekledi. Birden fazla şirketin CEO’su olan Musk, artık bunların yanına “Tesla’nın Teknokral’ı” unvanını da yerleştirmeye karar verdi. Tesla’nın finans şefi Zach Kirkhorn da Game of Thrones’tan fırlamış yeni bir unvana kavuştu. Kirkhorn artık Tesla’da “Paranın Ustası” olarak anılacak.

Tesla yöneticilerinin yeni unvanlarını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği bir açıklamayla duyurdu. Bu “eğlenceli” unvanların Musk ve Kirkhorn’un Tesla’daki asıl görevlerini değiştirmediğini belirtmek gerekiyor. Musk Tesla CEO’su, Kirkhorn ise şirketin finans şefi olarak görev yapmaya devam edecek.

Tesla’nın önünde hâlihazırda daha ciddi problemler bulunuyor. Geçtiğimiz hafta şirketin Fremont’taki fabrikasında bir yangın çıkmıştı. Bu fabrika, geçtiğimiz yıl da çok sayıda COVID-19 vakasının çıkmasıyla gündeme gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Amazon'da ABD'deki binlerce apartmanın dış kapı anahtarı var

Elon Musk ve Tesla, kısa süre önce yatırımcı Chase Gharrity tarafından dava edilmişti. Garrity, Musk’ın Twitter paylaşımlarıyla daha önce SEC ile yapılan anlaşmaya aykırı davrandığını öne sürmüştü.

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...

Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)’i tanıttı

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei liderliğindeki tüketici teknolojisi girişimi Nothing, ilk ürünü olan Ear (1) tam kablosuz kulaklıklarını resmen duyurdu. Nothing Ear 1 fiyatı...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın