Eğlence

Elon Musk SpaceX hostesini tacizle suçlanıyor

spacex twitter elon musk

SpaceX CEO’su Elon Musk, şirketin uçaklarında görevli bir hostese tacizde bulunmakla suçlanıyor. The Business Insider’ın haberine göre, şirket tacize uğradığını iddia eden hostese sessiz kalması için 250 bin dolar ödedi.

Haberde olayın 2016’da yaşandığı ve tarafların 2018’de uzlaşmaya vardığı belirtiliyor. Olayı The Business Insider’a tacize uğradığı iddia edilen hostesin bir arkadaşının aktardığı, hostesin ise imzaladığı anlaşma gereği konuşamadığı ifade edildi. Haberde Musk’ın hostesten tüm vücuduna masaj yapmasını istediği ve daha fazlasını yaptığı takdirde “at” hediye etmeyi vadettiği belirtiliyor. Buna ek olarak, hostese Musk’a daha iyi hizmet etmesi için profesyonel mesaj eğitimi almasının önerildiğine de dikkat çekiliyor.

Bir Londra uçuşu sırasında hostesin Musk’a masaj yaptığı ve bu esnada Musk’ın hostese cinsel organını gösterdiği ve cinsel birliktelik teklif ettiği öne sürülüyor. Musk’ın bunu yaparken hostesin kalçasına dokunduğu ve bir at almayı vadettiği belirtiliyor.

Musk’ın teklifini geri çeviren hostes, bu olayın ardından kendisine daha az uçuş verildiğini öne sürüyor. Tarafların 2018’de Musk’ın da katıldığı görüşmelerin ardından uzlaştığı belirtiliyor.

SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’da yaptığı paylaşımlarla kendisine yöneltilen taciz iddiasını reddetti. İlk olarak iddia için “tamamen gerçek dışı” ifadesini kullanan Musk, bu iddiaya karşı meydan okudu. Musk, taciz iddiasında bulunan hostesten kendisinin vücudunda görülmeyen bir şeyi (yara izi, dövme) tanımlamasını istedi ve böyle bir olayın yaşanmadığını tekrarladı.

İLGİLİ HABERLER