Dropcam kurucusu Greg Duffy Apple’a katıldı

google news abone ol

dropcamDropcam kurucusu Greg Duffy’nin Apple’a katıldığı açıklandı. Duffy’nin Apple’da nasıl bir rol üstleneceği ise şu an için tam olarak bilinmiyor. Bunun hem Duffy hem de Apple adına biraz ilginç bir tercih olduğu söylenebilir.

Greg Duffy, kurucusu olduğu şirketi Google’ın bünyesindeki Nest’e satmıştı. Nest’in kurucusu ve CEO’su Tony Fadell, kendi macerasına atılmadan önce Apple’da iPod’un gelişiminden sorumlu yönetici olarak görev yapmıştı.

Duffy, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada Dropcam’i Nest’e satmanın bir “hata” olduğunu dile getirmişti. Bununla da yetinmeyen Duffy, Tony Fadell’i eleştirmiş ve onun bir “tirak bürokrat” olduğunu belirtmişti. Nest ile 2015’te yollarını ayıran Duffy, Google’a bir tür “danışman girişimci” olarak görev yapmaya başlamıştı. Duffy, 2015 sona ermeden bu görevi de bırakmıştı.

Dropcam kurucusu Apple’ın kurumsal kültürüne alışmakta zorlanabilir

Apple’ın da oldukça katı bir kurumsal kültüre sahip olduğu biliniyor. Dolayısıyla Duffy’nin Cupertino merkezli şirketteki görevine alışma konusunda zorluk yaşayabileceği belirtiliyor. Duffy’nin Apple’da özel bir projeden sorumlu olacağı iddia ediliyor.

Eski bir Nest çalışanı olan Yoky Matsuoka’nın Apple’da geçen 7 ayın ardından yuvasına geri döndüğü geçtiğimiz hafta açıklanmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR