Teknoloji

Donald Trump Twitter’daki ayrıcalıklarını kaybedecek

Twitter Donald Trump ile farklı bir yoldan mücadele ediyor

ABD Başkanı Donald Trump oldukça sıkı bir Twitter kullanıcısı. Trump, geçtiğimiz haftaki seçim sürecinde bile açıklamalarını Twitter aracılığıyla yapmaktan geri kalmamıştı. Ancak seçimi kaybeden ABD Başkanı’nın mikro blog servisindeki ayrıcalıklı günleri de yakında sona erecek.

Twitter, Trump’ın paylaşımlarındaki yanlış bilgilere ve servis politikalarına aykırı hareketlere rağmen, kamusal görevi nedeniyle ABD Başkanı’nın hesabını askıya almayacağını belirtmişti. Ancak Trump, görevi seçilmiş başkan Joe Biden’a devredeceği 20 Ocak 2021 tarihi itibarıyla ayrıcalıklarını kaybedecek. Twitter, bu durumu Engadget ve The Verge sitelerine gönderdiği açıklamalarla duyurdu.

ABD’de hükümet kontrolünde olan @POTUS, @FLOTUS ve @WhiteHouse Twitter hesaplarının yönetimi de görev devrinin ardından Joe Biden’ın ekibine geçecek.

Donald Trump sıkı bir Twitter kullanıcısı olsa da, ikili arasındaki ilişkinin pek de iyi olmadığı biliniyor. Twitter, ABD’nin seçim sürecine girmesiyle birlikte Trump’ın yanlış bilgi barındıran paylaşımlarını “gizlemeye” başlamıştı. Mikro blog servisinin gizlediği paylaşımlar, ekstra bir işlem olmadan görüntülenemiyor. Ocak ayından sonra Trump’ın hesabının askıya alındığını görmek de sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER