Coinbase’den fazla çekim ve hesap boşaltma iddialarına cevap geldi

coinbaseDijital para birimi borsası Coinbase, kısa süre önce kullanıcılardan fazla para çekmek ve hesapları izinsiz olarak boşaltmakla suçlanmıştı. Şirket bir açıklama yaparak yaşanan problemleri incelediğini ve gerekli çözümlerin oluşturduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz hafta Reddit’te Coinbase başlığı altında yapılan paylaşımlarla ortaya çıkan sorun, kredi kartlarının dijital para birimi borsalarını sınıflandırmasında yapılan bir değişiklikten kaynaklanmış gibi görünüyor. Sorun nedeniyle boş hesaplarla karşılaşan müşteriler paniğe kapılmış ve şirkete karşı yasal girişimlerde bulunmak için hazırlığa başlamıştı.

Şirket tarafından The Verge sitesine gönderilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Hâli hazırda bazı müşterilerimizin kredi veya banka kartlarıyla gerçekleştirdikleri dijital para alımlarında fazla çekim yapılması sorununu inceliyoruz. Bu problemin kart ağlarındaki satıcı kategorisi kodu (MCC) değişikliğinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu değişiklik nedeniyle kart şirketleri ekstra ücretler tahsil ediyor. Gelecek satın almalarda bu durumun tekrarlanmaması için bir çözüm geliştirdik. Sorundan etkilenen tüm müşterilerimize de gerekli iadeyi yapacağız.”

Açıklamada para iadelerinin kartları dağıtan bankalar aracılığıyla gerçekleştireceği de ifade edildi. Şirket, sorun yaşayan müşterilerin destek için oluşturulan e-posta hesabı üzerinden iletişim kurmasını da istedi.

Şirket daha sonra bir blog yazısı aracılığıyla konuya ilişkin biraz daha detay paylaştı. Açıklamada müşterilerin zararlarının şirket tarafından karşılanacağı ve sorunun kaynağında MCC değişikliğinin bulunduğu bir kez daha hatırlatıldı.

Coinbase kripto para birimlerinin e-ticarette kolaylıkla kullanılması için bir çözüm geliştirdi

Coinbase cephesindeki gelişmeler fazla çekim ve hesap boşaltma iddialarına verilen yanıtlarla sınırlı değil. Şirket, e-ticaret sitelerinin dijital para birimleriyle ödeme kabul etmesini kolaylaştıracak PayPal benzeri yeni bir çözüm geliştirdiğini de duyurdu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...