Coinbase’den fazla çekim ve hesap boşaltma iddialarına cevap geldi

coinbaseDijital para birimi borsası Coinbase, kısa süre önce kullanıcılardan fazla para çekmek ve hesapları izinsiz olarak boşaltmakla suçlanmıştı. Şirket bir açıklama yaparak yaşanan problemleri incelediğini ve gerekli çözümlerin oluşturduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz hafta Reddit’te Coinbase başlığı altında yapılan paylaşımlarla ortaya çıkan sorun, kredi kartlarının dijital para birimi borsalarını sınıflandırmasında yapılan bir değişiklikten kaynaklanmış gibi görünüyor. Sorun nedeniyle boş hesaplarla karşılaşan müşteriler paniğe kapılmış ve şirkete karşı yasal girişimlerde bulunmak için hazırlığa başlamıştı.

Şirket tarafından The Verge sitesine gönderilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Hâli hazırda bazı müşterilerimizin kredi veya banka kartlarıyla gerçekleştirdikleri dijital para alımlarında fazla çekim yapılması sorununu inceliyoruz. Bu problemin kart ağlarındaki satıcı kategorisi kodu (MCC) değişikliğinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu değişiklik nedeniyle kart şirketleri ekstra ücretler tahsil ediyor. Gelecek satın almalarda bu durumun tekrarlanmaması için bir çözüm geliştirdik. Sorundan etkilenen tüm müşterilerimize de gerekli iadeyi yapacağız.”

Açıklamada para iadelerinin kartları dağıtan bankalar aracılığıyla gerçekleştireceği de ifade edildi. Şirket, sorun yaşayan müşterilerin destek için oluşturulan e-posta hesabı üzerinden iletişim kurmasını da istedi.

Şirket daha sonra bir blog yazısı aracılığıyla konuya ilişkin biraz daha detay paylaştı. Açıklamada müşterilerin zararlarının şirket tarafından karşılanacağı ve sorunun kaynağında MCC değişikliğinin bulunduğu bir kez daha hatırlatıldı.

Coinbase kripto para birimlerinin e-ticarette kolaylıkla kullanılması için bir çözüm geliştirdi

Coinbase cephesindeki gelişmeler fazla çekim ve hesap boşaltma iddialarına verilen yanıtlarla sınırlı değil. Şirket, e-ticaret sitelerinin dijital para birimleriyle ödeme kabul etmesini kolaylaştıracak PayPal benzeri yeni bir çözüm geliştirdiğini de duyurdu.

Teknoblog Mobil Uygulamalar

Güncel teknoloji haberleri Teknoblog iPhone ve Android uygulamalarıyla her an elinizin altında.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sony’den PS5 için PlayStation Plus Collection detayları

Sony, yayınladığı yeni bir blog yazısında PlayStation Plus Collection'ın nasıl çalışacağıyla ilgili daha fazla detay paylaştı. Bu servis 12 Kasım tarihinden itibaren yurt dışında,...

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun