Clubhouse web üzerinden sohbet odalarını dinleme imkanı sunuyor

2020’de faaliyete geçen Clubhouse, ilk günden bu yana mobil uygulaması üzerinden işleyen bir servis konumundaydı. Ancak bu durum sonunda değişti. Artık Clubhouse’taki sesli sohbet odalarının canlı yayınlarını veya tekrarlarını web tarayıcısı üzerinden dinlemek mümkün olacak. Bu imkandan ilk olarak ABD’deki kullanıcılar yararlanabilecek. Sohbetleri dinlemek için Clubhouse’a giriş yapmak gerekmeyecek.

Clubhouse’tan yapılan açıklamada, özelliğin test aşamasında olduğu ve bu nedenle hatalarla karşılaşılabileceği belirtildi. İnsanların özelliği “faydalı” bulması durumunda kapsama alanının genişletileceğinin de altı çizildi.

Clubhouse’un paylaşım menüsü de değişiyor. Artık sohbet odalarının bağlantıları da mesaj yoluyla veya başka sosyal ağlar üzerinden paylaşılabilecek. Kullanıcılar odanın bağlantısını sosyal ağda paylaşırken bir açıklama da ekleyebilecek.

Clubhouse yaptığı değişikliklere eriştiği kitleyi büyütmeyi hedefliyor. Uygulama yayın hayatına başladığında giriş için bir davetiye gerekiyordu. Ancak Twitter ve Facebook gibi şirketlerin de benzer çözümlerini sunmasıyla gözden düşen platform, kitlesini genişleterek işleri yeniden canlandırmayı amaçlıyor.