Clubhouse Wave olarak adlandırdığı bir sohbet özelliği geliştiriyor

Clubhouse, yalnızca ünlü kişilerin konuşmalarına katılmak için kullanabileceğiniz bir uygulama değildir. Arkadaşlarınızla samimi, özel sohbetler yapabileceğiniz odalar da dahil olmak üzere kullanabileceğiniz farklı oda türleri var. Gelecekte, arkadaşlarınızı onlara “el sallayarak” onları sohbet etmeye davet edebilirsiniz.

Gizli deneysel özellikleri tersine mühendislik uygulamalarıyla bulan ve Twitter ile ilgili bulgularına sıklıkla yer verdiğimiz ünlü Jane Manchun Wong, Clubhouse’un kişileri sesli sohbete davet etmek için yeni bir yol üzerinde çalıştığını keşfetti.

Özellik geniş bir kullanıcı kitlesine sunulduğu takdirde Clubhouse, Messenger’da biriyle ilk kez bağlantı kurduğunuzda gördüğünüz el sallama düğmesine benzeyen ve “Wave” olarak adlandırılan bir düğmeyi kullanıcı profillerine ekleyecektir. Bunun üstüne tıklatmak, bir arkadaşınızın sohbet etmek istediğinizi bilmesini sağlar ve uygulama yalnızca yanıt verdiği takdirde sizin için bir oda açar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Linux için Windows Alt Sistemi şimdi bağımsız bir Microsoft Store uygulaması

Clubhouse iOS için, yalnızca davetle kullanılabilen bir ses uygulaması olarak başladı. Uygulamayı kullanmak için bir bekleme listesine katılmanız gerekiyordu. Ancak geçtiğimiz birkaç ay içinde, Android için bir uygulama yayınlandı ve daha sonra uygulama kapılarını herkese açtı. Elon Musk ve Mark Zuckerberg gibi ünlü şahsiyetler, daha önce bu mekanı, kullanıcıların dinleyicilerle herkese açık sohbetler düzenlemişti. Ancak bu testi yapılan son özellik, daha rahat kullanım için uygulamayı daha çekici hale getirebilir ve kullanıcıları, aile ve arkadaşlarla konuşma zamanı geldiğinde başka bir uygulamaya atlamamaya ikna edebilir.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun