📱
TCL
TCL NxtPaper 60 Ultra 5G
📺
Ekran
7.2"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 7400
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
5200 mAh
⚡
Şarj
45WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8 OIS
🤖
OS
Android 15
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | NxtPaper 60 Ultra 5G |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Midnight Black, Ocean Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.6 |
| Yükseklik (mm) | 162.8 |
| Kalınlık (mm) | 7.6 |
| Ağırlık (g) | 227 |
| Malzeme | Asahi cam ön / plastik arka / alüminyum çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 7.2 |
| Panel Tipi | LTPS LCD (NxtPaper 4.0) |
| Çözünürlük | 1080 x 2460 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 374 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 800 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | Asahi cam |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 7400 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x2.6 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 13MP f/2.2 ultrawide |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | NxtPaper 4.0 / OIS / 7.2" büyük ekran / AI kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5200 |
| Kablolu Şarj (W) | 45W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 15 |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | AI asistan |
📰 TCL NxtPaper 60 Ultra 5G Haberleri
02 Ekim 2025Xbox Game Pass, Türkiye’de geçerli yeni plan yapısı ile güncellendi
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
04 Eylül 2020TCL'den NXTPAPER ekran teknolojisi ve iki yeni Android tablet
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş

