TCL
TCL 60 XE NxtPaper 5G
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 6300
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5010 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 14 / 15 güncellemesi
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 60 XE NxtPaper 5G |
| Çıkış Tarihi | Ocak 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Space Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.2 |
| Yükseklik (mm) | 165.4 |
| Kalınlık (mm) | 8.5 |
| Ağırlık (g) | 188 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | IPS LCD (NxtPaper 3.0) |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 600 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 6300 |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (4x2.4 GHz A78 + 4x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 5MP f/2.2 ultrawide / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | NxtPaper 3.0 / AI asistan / Microsoft AI / Ters şarj |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5010 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | 5W ters |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 / 15 güncellemesi |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Microsoft AI asistan |
📰 TCL 60 XE NxtPaper 5G Haberleri
02 Ekim 2025Xbox Game Pass, Türkiye’de geçerli yeni plan yapısı ile güncellendi
27 Eylül 2025TCL Tab 8 NXTPAPER 5G tablet tanıtıldı ve yurt dışında satışa çıktı
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş

