TCL
TCL 40 NxtPaper
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Helio G88
🧠
RAM
6GB / 8GB RAM
💾
Depolama
256GB
🔋
Pil
5010 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 13
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 40 NxtPaper |
| Çıkış Tarihi | Ağustos 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Moonlight Blue, Dark Grey |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.8 |
| Yükseklik (mm) | 168.3 |
| Kalınlık (mm) | 8.8 |
| Ağırlık (g) | 199 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | IPS LCD (NxtPaper) |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 388 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 90Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 600 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Helio G88 |
| Üretim Süreci (nm) | 12nm |
| CPU | Octa-core (2x2.0 GHz A75 + 6x1.8 GHz A55) |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| RAM | 6GB / 8GB |
| Depolama | 256GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 5MP f/2.2 ultrawide / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 16MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | NxtPaper göz koruma / AI kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5010 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 TCL 40 NxtPaper Haberleri
31 Aralık 2025TCL Note A1 NXTPAPER, kağıt hissini Android tablet formatına taşıyor
31 Aralık 2025TCL, üretkenliğe odaklanan Note A1 NXTPAPER modelini duyurdu
02 Ekim 2025Xbox Game Pass, Türkiye’de geçerli yeni plan yapısı ile güncellendi
27 Eylül 2025TCL Tab 8 NXTPAPER 5G tablet tanıtıldı ve yurt dışında satışa çıktı
05 Eylül 2025TCL göz konforuna odaklanan NXTPAPER 60 Ultra'yı tanıttı
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş
