TCL
TCL 30 5G
📺
Ekran
6.7"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 700
🧠
RAM
4GB / 6GB RAM
💾
Depolama
64GB / 128GB
🔋
Pil
5010 mAh
⚡
Şarj
18WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.8
🤖
OS
Android 12
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | TCL |
| Model | 30 5G |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Space Grey, Tech Black |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 76.6 |
| Yükseklik (mm) | 169.2 |
| Kalınlık (mm) | 8.7 |
| Ağırlık (g) | 202 |
| Malzeme | Plastik |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.7 |
| Panel Tipi | IPS LCD |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 393 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 700 |
| Üretim Süreci (nm) | 7nm |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz A76 + 6x2.0 GHz A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB / 6GB |
| Depolama | 64GB / 128GB |
| Hafıza Kartı | Var (microSD) |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.8 |
| Geniş Açı Kamera | 5MP f/2.2 ultrawide / 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 13MP f/2.2 |
| Video Çözünürlüğü | 1080p@30fps |
| Kamera Özellikleri | AI kamera / NxtVision |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5010 |
| Kablolu Şarj (W) | 18W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Var |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 |
| Güncelleme Süresi | 1 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 TCL 30 5G Haberleri
31 Ocak 202615 yaş altına sosyal medya yasağı, Tesla'nın vedası ve devlerin bilançoları
02 Ekim 2025Xbox Game Pass, Türkiye’de geçerli yeni plan yapısı ile güncellendi
24 Eylül 2025Xiaomi, Watch S4, Smart Band 10 Gold, Open Wear Stereo Pro ve Smart Camera C701 ürünlerini Türkiye’de satışa çıkardı
05 Eylül 2025TCL IFA 2025’te gençler ve çocuklar için üç yeni cihaz duyurdu
20 Ağustos 2025Huawei Türkiye’de Pura 80 Serisi, MatePad 11.5 ve WiFi X1 Pro modellerini tanıttı
Diğer TCL Telefonları
TCL
TCL NxtPaper 70 Pro 5G
- 6.9" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.9 OIS
Fiyat belirtilmemiş
