📱
Apple
Apple iPad mini (7. Nesil)
📺
Ekran
8.3"
⚡
İşlemci
Apple A17 Pro
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
5124 mAh
⚡
Şarj
20WW
🤖
OS
iPadOS 18 (19'a kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Apple |
| Model | iPad mini (7. Nesil) |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Gece Yarısı, Yıldız Işığı, Mavi, Mor |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 134.8 |
| Yükseklik (mm) | 195.4 |
| Kalınlık (mm) | 6.3 |
| Ağırlık (g) | 293 (Wi-Fi) / 297 (5G) |
| Malzeme | Gorilla Glass ön / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 8.3 |
| Panel Tipi | IPS LCD (Liquid Retina) |
| Çözünürlük | 2266 x 1488 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 326 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | HDR / P3 |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Apple A17 Pro |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | 6 çekirdek CPU (2P+4E) |
| GPU | Apple GPU 5 çekirdek |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Arka Kamera | 12MP f/1.8 |
| Ön Kamera | 12MP f/2.4 ultrawide (Center Stage) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5124 |
| Kablolu Şarj (W) | 20W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 3.2 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | iPadOS 18 (19'a kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Apple Intelligence |
📰 Apple iPad mini (7. Nesil) Haberleri
02 Mayıs 2025Microsoft yeni Surface Copilot+ PC'nin tanıtım tarihini açıkladı
11 Eylül 2023Apple, eski iPhone ve iPad modelleri için önemli güvenlik yenilikleriyle iOS 15.7.9'u yayınladı
20 Eylül 2021iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar
27 Temmuz 2021iOS 14.7.1 Apple Watch kilit sorunu ve sıfır-gün açığına çözüm getiriyor
18 Temmuz 2021Apple ikinci iOS 15 ve iPadOS 15 public beta sürümlerini yayınladı
Diğer Apple Tabletları
Apple
Apple iPad Pro 13″ (M5)
- 13.0" ekran
- Apple M5
- 12GB / 16GB RAM
- 10290 (38.99 Wh) mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad Pro 11″ (M5)
- 11.0" ekran
- Apple M5
- 12GB / 16GB RAM
- 8160 (31.29 Wh) mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad (11. Nesil)
- 11.0" ekran
- Apple A16 Bionic
- 8GB RAM
- 7606 mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad Air 13″ (M3)
- 13.0" ekran
- Apple M3
- 8GB RAM
- 36.59 Wh mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
