📱
Apple
Apple iPad Pro 13″ (M5)
📺
Ekran
13.0"
⚡
İşlemci
Apple M5
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB / 2TB
🔋
Pil
10290 (38.99 Wh) mAh
⚡
Şarj
45W (USB-C)W
🤖
OS
iPadOS 26 (kalıcı destek)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Apple |
| Model | iPad Pro 13" (M5) |
| Çıkış Tarihi | Ekim 2025 |
| Çıkış Yılı | 2025 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Uzay Siyah, Gümüş |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 289.0 |
| Yükseklik (mm) | 215.5 |
| Kalınlık (mm) | 5.1 |
| Ağırlık (g) | 579 (Wi-Fi) / 582 (5G) |
| Malzeme | Çizilmeye dayanıklı cam ön / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 13.0 |
| Panel Tipi | Tandem OLED (Ultra Retina XDR) |
| Çözünürlük | 2752 x 2064 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 264 |
| Yenileme Hızı (Hz) | ProMotion 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1000 / 1600 (HDR) |
| HDR Desteği | HDR / Dolby Vision / P3 |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Apple M5 |
| Üretim Süreci (nm) | 3nm |
| CPU | 9 çekirdek CPU (3P+6E) / 10 çekirdek (1/2TB) |
| GPU | Apple GPU 10 çekirdek |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB / 2TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Arka Kamera | 12MP f/1.8 |
| Ön Kamera | 12MP f/2.4 ultrawide yatay (Center Stage) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 10290 (38.99 Wh) |
| Kablolu Şarj (W) | 45W (USB-C) |
| Kablosuz Şarj (W) | 15W (Qi2 MagSafe) |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | 6.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.2 Thunderbolt 4 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | iPadOS 26 (kalıcı destek) |
| Güncelleme Süresi | 7 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Apple Intelligence |
📰 Apple iPad Pro 13" (M5) Haberleri
18 Mayıs 2026Apple Intel’in gelişmiş üretim süreciyle testlere başladı
18 Mayıs 2026Sony AI Camera Assistant örnekleri kullanıcıları böldü
18 Mayıs 2026OpenAI ilk kez bir ülkeye toplu ChatGPT Plus erişimi sağlıyor
18 Mayıs 2026Apple Genmoji deneyimini iOS 27 ile daha kişisel hâle getirecek
18 Mayıs 2026Apple’ın yeni Siri deneyimi ChatGPT’ye daha yakın olacak
Diğer Apple Tabletları
Apple
Apple iPad Pro 11″ (M5)
- 11.0" ekran
- Apple M5
- 12GB / 16GB RAM
- 8160 (31.29 Wh) mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad (11. Nesil)
- 11.0" ekran
- Apple A16 Bionic
- 8GB RAM
- 7606 mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad Air 13″ (M3)
- 13.0" ekran
- Apple M3
- 8GB RAM
- 36.59 Wh mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad Air 11″ (M3)
- 11.0" ekran
- Apple M3
- 8GB RAM
- 7559 mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş

