Chromecast uygulamasının yeni adı Google Cast

chromecast

Google küçük, ancak anlamlı bir isim değişikliği yapıyor, Chromecast uygulamasının adını Google Cast olarak güncelliyor.

Küçük HDMI multimedya cihazı üzerinden yayın yapan uygulamalar ve Chrome internet tarayıcısı Google Cast olarak adlandırılan bir teknolojiyi kullanıyor. Aslına bakarsanız, bu teknoloji Google’ın cihazının ötesine geçerek daha fazla ses ve görüntü sisteminde içerik yayınına imkan tanıyor. Bu durumda uygulamanın da Chromecast adını taşıması pek mantıklı görünmüyor.

Her ne kadar Google Cast adı diğeri kadar pratik ve ağızda kolayca akan bir isim olmasa da, uygulamanın ne işe yaradığını, kapsamının ne olduğunu daha iyi şekilde anlatacaktır.

Chromecast değişikliği henüz yapılmadı

Uygulama henüz ne Apple’ın App Store’unda ne de Google’ın Play Store’unda güncellenmiş gibi görünmüyor. Ancak sözü edilen değişikliğin bu hafta içinde yapılması bekleniyor. Yeni bir adın dışında başka bir yenilik şu an için gelmeyecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...