Chrome kullanıcılarının işine yarayacak “Sonra indir” özelliği yolda

Google Android’deki Chrome internet tarayıcısı uygulaması için yeni bir özellik test ediyor. 9to5Google‘ın belirttiğine göre, daha sonra indir özelliği sayesinde Chrome kullanıcıları mobil internet tarayıcısı üzerinde indirmeler ayarlayabiliyor.

Kullanıcının tek yapması gereken indirme işleminin başlayacağı saati ve tarihi seçmek oluyor. Bu özellik sayesinde Wi-Fi bağlantısının algılandığı bir zamanda da indirme işlemini başlatmak mümkün oluyor.

“Sonra İndir” özelliği Chrome Canary uygulamasının 86 numaralı versiyonuyla test ediliyor. Bu versiyonu Google Play Store’dan indirmek mümkün, ancak kararlı olmadığı için son kullanıcılara önerilmiyor.

Chrome Sonra indir özelliği nasıl açılır?

Canary uygulamasını Android telefonunuza kurduktan sonra bu adımları izleyin: Chrome Canary uygulamasını açın, adres çubuğuna “chrome://flags” yazın. Daha sonra “Enable download later” seçeneğini aratın. Açılır menüde üç seçenek göreceksiniz, “Enabled”ı seçin ve Chrome Canary uygulamasını yeniden başlatın.

Bu değişikliği yaptıktan sonra Chrome’da bir web sayfasını indirmek istediğinizde, “Ne zaman indireceğinizi seçin” şeklinde seçenekler göreceksiniz, bu seçenekler arasında Şimdi, Wi-Fi ile ve “Saati ve tarihi seç” yer alıyor.

Yeni özelliğin Chrome’un kararlı versiyonuna ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Görünüşe göre Google “Sonra indir” özelliğini tüm kullanıcılara sunmadan önce çeşitli oynamalardan ve düzenlemelerden geçirecektir. Bu özelliği sunmanın avantajı, eğer bir içeriği Chrome internet tarayıcısından indirmek isterseniz, bunu veri planınızı kullanmadan veya pil ömrünüzü tüketmeden gerçekleştirmeniz mümkün. Evinize vardığınız zamanı veya Wi-Fi bağlantısının kurulacağı yeri belirleyerek indirme işlemini unutmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Galaxy S21 FE tanıtımı için 2022 ihtimali kuvvetleniyor

Samsung, gelecek hafta bir Unpacked etkinliği düzenleyeceğini açıklayarak pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Apple ve Google'ın yeni ürünlerini tanıtacağı haftada Samsung'un nasıl bir duyuru yapacağı...

HTC Vive Flow tanıtıldı; sağlık ve eğlence odaklı hafif VR gözlüğü

HTC, beklenen yeni VR cihazının duyurusunu perşembe günü gerçekleştirdi. HTC Vive Flow, yalnızca 189 gram ağırlığında ve bir akıllı telefonla eşleşerek VR içeriği oynatmanıza...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun