Teknoloji

Chrome Android uygulamasına tablet kullanıcılarını sevindirecek yeni özellikler ekliyor

chrome android

Google Chrome Android uygulaması için hazırladığı en yeni güncellemeyle Android tablet sahiplerine bazı yeni özellikler sunacak. Üretkenliği artırmaya yönelik bu özellikler arasında yeni bir “yan yana görünüm” de bulunuyor.

Google’ın bu hamlesinin şimdiye kadar pek karşılaşılan bir durum olmadığı söylenebilir. Ancak Pixel Tablet’in duyurusunu yapan şirketin yeni dönemde tabletlere biraz daha fazla önem vereceği de anlaşılıyor. Arkasındaki motivasyon ne olursa olsun, sunulan yeniliklerin Android tablet sahiplerini sevindireceğini tahmin etmek pek zor değil.

Chrome Android uygulamasında kullanıcıların sekmeleri yönetmesi kolaylaşıyor. Google yeni “yan yana görünüm” sayesinde kullanıcıların doğru sekmeleri seçmesinin kolaylaşacağını belirtiyor. İki sekme arasında hızlıca geçişi kolaylaştıran Google, çok sayıda sekmeyle çalışanlar için de sekme kapatma tuşunu gizleyecek. Böylelikle sekmelerin yanlışlıkla kapatılmasının önüne geçilmiş olacak.

chrome androidKullanıcılar diledikleri takdirde tüm sekmeleri ızgara görünümünde bir arada görebilecek. Burada sekmelerdeki sayfaların o anki ön izlemeleri gösterilecek. Böylelikle sekme adı okumak yerine görsel işaretleri tercih edenlerin aradıkları sekmeleri bulmaları kolaylaşacak.

chrome androidChrome Android uygulaması için sunulan bir diğer yenilik ise “sürükle ve bırak” özelliği. Kullanıcılar artık Chrome’daki görselleri, yazıları ve bağlantıları Gmail ve Google Fotoğraflar gibi uygulamalara bu yöntemle taşıyabilecek. Bunun bölünmüş ekran modunu yoğun kullananlar için bir hayli işlevsel olacağı söylenebilir.

chrome androidChrome Android uygulamasını kullananlar diledikleri takdirde bir internet sitesini sürekli masaüstü görünümünde açabilecek. Buna ek olarak, artık uygulama üzerinden sekmeler gruplandırılabilecek.

İLGİLİ HABERLER