Merkezi olmayan Twitter alternatifi Bluesky, Android uygulamasını kullanıma sundu

Bluesky, merkezi olmayan yapısıyla Twitter'dan farklı bir sosyal medya deneyimi sunuyor

google news abone ol

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey tarafından desteklenen merkezi olmayan sosyal medya platformu Bluesky, Android uygulamasını piyasaya sürdü. Bu lansman, şubat ayı sonlarında yayınlanan iOS uygulamasının ardından geldi. Ancak Bluesky’ye erişebilmek için bekleme listesine katılmanız veya bir arkadaşınızdan davetiye kodu almanız gerekmektedir.

Android uygulamasının kalitesi hakkında net bilgi olmamasına rağmen, Bluesky’nin bekleme listesine katılmanın ilginç bir deneyim olabileceği düşünülüyor. Şu anda 25.000’den fazla kullanıcısı olan platform, olumlu ve samimi bir ortam yaratmaya özen gösteriyor. Geleneksel Twitter’a kıyasla daha huzurlu bir sosyal medya deneyimi sunan Bluesky, büyük ilgi görmeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Pixel Watch çok sıcak havalarda koruma için kendisini kapatıyor

Bluesky’nin şu an için bazı sınırlamaları mevcut. Küçük bir topluluk olduğu için, kullanıcılar diğer sosyal ağlarda takip ettikleri kişileri burada bulamayabilirler. Ayrıca platform, özel mesajlar gibi temel özelliklerden henüz yoksun. Ancak bu durum, Bluesky’nin kullanıcılarının ilgisini çeken temiz ve samimi bir ortam sunmasına engel olmuyor. Eğer platform başarılı olursa, Bluesky, Twitter’a güçlü ve merkezi olmayan bir alternatif olarak ortaya çıkabilir.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER
ÖNE ÇIKANLAR