Avea L Bello Avea ve LG işbirliğiyle karşınızda

avea-l-bello-141114

LG’nin giriş segmentinde ilgi çeken akıllı telefonlarından bir tanesi olan LG L Bello, Avea tarafından Avea L Bello adıyla satışa sunuluyor. Avea benzer bir işbirliğini bu yılın başlarında Nokia ile yapmış, Lumia 525 modeli Avea’ya özel ambalaj ve özelleştirmelerle birlikte piyasaya sürülmüştü.

Avea L Bello’nun teknik özellikler bakımından orijinal model LG L Bello’dan farkı bulunmuyor. 5 inç dokunmatik ekran, 8 megapiksel arka kamera, 1 megapiksel ön kamera, 1.3 GHz dört çekirdekli işlemci, 8 GB dahili hafıza, 1 GB RAM, 2540 mAh kapasiteli pil gibi başlıca teknik özelliklere sahip olan Avea L Bello’nun 138.1 x 70.6 x 10.7 mm. boyutlara sahip gövdesinin siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor. Ayrıca ön kameranın yanında yer alan flaş ışığı sayesinde karanlık veya loş ışıklı ortamlarda selfie çekimlerini aydınlık şekilde yapmak da mümkün oluyor.

LG’nin KnockOn ve KnockCode kilit ekranı özellikleri, Gesture Shot olarak adlandırılan ve kullanıcının yumruk yaptığında zamanlayıcıyı etkinleştirmesini ve ön kamerayla fotoğraf çekmesini sağlayan işlev, 8 megapiksel kamerayla, sadece ekrana dokunarak çekim yapmayı sağlayan Dokun & Çek gibi, daha önce de LG telefonlarında gördüğümüz çeşitli yazılım işlevleri Avea L Bello’da da bulunuyor. Bunun yanı sıra Avea L Bello’da Avea’ya özel kullanıcı arayüzü ve çeşitli uygulamalar da yüklü olarak geliyor.

Avea L Bello için 699 TL’lik peşin satış fiyatı belirlendi. Bunu yanı sıra telefona ayda 1 TL’den başlayan tarifeye ek ödeme seçenekleriyle de sahip olmak mümkün olacak.

BASIN BÜLTENİ

Türkiye’nin en yenilikçi ve öncü operatörü Avea ile teknolojiye yön veren küresel marka LG Electronics güçlerini birleştirdi

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şirketleriyle farklı alanlarda stratejik ortaklıklar yaparak pazardaki rekabet gücünü artıran mobil iletişimin Türkiye’deki lokomotifi Avea; tüketici elektroniği, mobil iletişim ve beyaz eşya sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncüsü LG Electronics ile önemli bir işbirliğine imza attı. Türkiye’de bir ilke imza atan bu işbirliği ile LG L Bello, Türkiye’de Avea L Bello adı ile satılacak.

Avea L Bello gerçek bir Avealı

Avea ve LG işbirliğiyle sunulan Avea L Bello, LG’nin Türkiye’de ilk kez operatör işbirliğiyle hem donanımsal hem de yazılımsal olarak ürettiği ilk akıllı telefon olurken, Avea’nın da üretici ve operatör markasını taşıyan ikinci cihazı oldu.

Avea’nın özel ara yüz ve programlarının da ön yüklü olduğu Avea L Bello, 5 inç’lik büyük ekranı ve uzun batarya ömrüyle, kullanıcıların akıllı telefonda aradığı en önemli iki özelliğe de sahip. Ön kamera ışığıyla özçekim meraklılarına karanlıkta bile kendi fotoğraflarını çekebilme imkanı da sunan cihaz aynı zamanda Gesture Shot özelliğiyle kullanıcının herhangi bir tuşa basmak zorunda kalmadan, yalnızca elini ön kameraya doğru açarak fotoğraf çekebilme gibi ayrıcalıklı özelliklere de sahip.

Minimal tasarımı, 8 megapiksel kamerası ve yüksek performans sağlayan dört çekirdekli işlemcisiyle de iddialı olan Avea L Bello, aynı zamanda ön yüklü Avea uygulamalarıyla da müşterilerin hayatını kolaylaştıracak. Özel bir arayüz ve yazılımla “Avealı’laştırılan” cihaz; Avea Lig ve Avea Müzik’te Avealılara özel ücretsiz kullanım hakları da sunuyor.

Avea L Bello, ayda 1 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcıların cebinde!

Kullanıcılar beyaz ve siyah renk seçeneklerine sahip Avea L Bello’ya, 699 TL peşin fiyatla 24 ay taksitle ayda 1 TL’den başlayan tarifeye ek ödeme seçenekleriyle sahip olabilecek.

Kampanya kapsamında satın alanlara, Avea Lig servisi 1 ay, AveaMüzik MüzikÇalar Maxi Paketi’nin ise 3 ay boyunca hediye edileceği Avea L Bello, Avea İletişim Merkezleri ve bayilerinde satışa sunuluyor.

Dehşan Ertürk: “Bu tür işbirlikleri karşılıklı know-how aktarımı açısından çok önemli”

Avea olarak kendi alanının en iyi markalarıyla işbirliğine gittiklerine dikkat çeken Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk; “Avea olarak, alanında en iyi kurumlarla işbirliğine gidiyoruz. LG ile yaptığımız bu işbirliği de onlardan biri? Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden LG ile bu iş birliğimiz sayesinde Avea müşterileri en yeni akıllı telefonlara en cazip koşullarla sahip olabilecek.

Bugüne kadar farklı ihtiyaçlara yönelik sunduğumuz müşteri teklifleri, cihaz portföyü ve Türkiye’nin 81 ilinde sağladığımız 2 kat hızlı mobil internet sayesinde, akıllı cihaz penetrasyonundaki liderliğimizi yüzde 48’lik bir oranla 13. çeyreğe taşımayı başardık. Şimdi ise bu alana hizmet edecek yeni stratejik işbirliğimizi LG ile hayata geçiriyoruz” dedi.

Calvin Cho: “Teknolojik bilgi ve deneyimimizi Avea’yla işbirliğimize taşımış olmaktan dolayı mutluyuz

LG Electronics olarak son dönemde mobil iletişim pazarında aktif olarak yer aldıklarını ve bu şekilde de hızla çalışmalarına devam edeceklerini kaydeden LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho ise şunları söyledi; “LG ile ?Yapabileceklerinin Sınırı Yok’ ilkesi kapsamında her zaman tüketicilerimize diğer alanlarda olduğu gibi mobil yaşamda da fayda sağlamak ve hayatlarını kolaylaştırmak arzusundayız.

LG Electronics Türkiye olarak yerel işbirliklerimizle gücümüzü pekiştirmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin yenilikçi ve öncü operatörü Avea ile yapılan bu birliktelik de bizim için büyük önem taşıyor. Akıllı telefon pazarındaki teknolojik bilgi ve deneyimimizi Avea ile olan işbirliğimize taşımış olmaktan dolayı mutluyuz. Avea L Bello gelişen akıllı telefon pazarında iyi bir akıllı telefon deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için çok uygun bir ürün.”

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER