Apple Music ve App Store’da 23 Nisan’a özel içerikler

Apple her 23 Nisan’da olduğu gibi bu yıl da, bayramın coşkusunu Apple Music ve App Store’da sunduğu özel içeriklerle yansıtıyor. Apple Music içinde ÇEV Sanat ve Barış için Müzik, özel hazırladığı listelerle çocuklarla buluşuyor.

ÇEV Sanat tarafından oluşturulan listelerde Türkiye’nin yetenekli genç müzisyenlerinin performansları da yer alıyor. Barış için Müzik özel listesi ise Barış için Müzik orkestrasındaki yetenekli çocukların seçkileri ile oluşturuldu.

ÇEV Sanat: Çocuklar için Klasik Müzik listesinde ÇEV Sanat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir listeyle çocukları klasik müzikle buluşturuyor. ÇEV Sanat’ın yetenekli genç sanatçılarının yanı sıra dünyaca ünlü müzisyen ve orkestraların performanslarının yer aldığı bu özel koleksiyon, önemli bestecilerin unutulmaz eserlerini sanatsever çocukların ve gençlerin beğenisine sunuyor.

ÇEV Sanat: Klasik Yansımalar listesinde ise, ÇEV Sanat’ın üstün yetenekli genç müzisyenleri, klasik müzik dünyasından önde gelen bestecilerin şaheserlerini yorumluyor. Bu özel liste, çeşitli dönemlerden unutulmaz eserlerin yanı sıra dünyanın saygın orkestralarının çalışmalarına da yer veriyor. Klasik müzik dünyasının farklı evrelerine ev sahipliği yapan bu derleme, dinleyicileri geçmişten günümüze taşıyan bir yolculuğa çıkarıyor.

“İyi hissetmek için müziğe ara vermiyoruz.” diyen Barış İçin Müzik Orkestrası öğrencileri, onlara iyi hissettiren ve hayal kurduran parçaları Barış için Müzik: İyi Hissetmek adlı listede bir araya getirdi. 2021’de 16. yılını kutlayan Barış İçin Müzik Vakfı, bugüne kadar 2.000 enstrümanı 7.000’den fazla çocukla buluşturdu. Her çocuğun sanata katılma hakkı olduğunu savunarak, bu hakkın önündeki engellerin kaldırılması amacıyla kurulan Barış İçin Müzik Vakfı, kısıtlı sosyo-ekonomik şartlardaki çocuk ve gençlere karşılıksız müzik eğitimi olanağı sunuyor. Her yıl, Eylül ayının ilk haftası içinde www.barisicinmuzik.org web sitesinden ve okullardan aldığı başvuruları değerlendiren vakıf, 2021 yılı programında çocukların iyi olma haline odaklanarak Enstrüman ve Koro, Beden Perküsyonu, Müzik Kültürü, Sosyal Atölyeler ve Ustalık Sınıfları ile çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca “Çocuk ve Aile” özel odasında Tüm Aile için Pop, bayramı kutlayan çocuklar için “Çocuklar için Dans Partisi” ve “Ailece Dans Partisi”, “Disney Junior Music” ve daha fazlasını dinleyicilere sunuyor.

App Store’da Çocuklar için Oyun ve Uygulamalar

App Store’da bugün yayınlanan 23 Nisan’ı doğadan masallarla kutla hikayesinde sesli kitaplar miniklere gezegeni sevmeyi öğretiyor. Sesli kitap uygulaması Storytel’in zengin kitap ve e-kitap arşivinde farklı türlerde eserlere rastlamak mümkün; buna birbirinden eğlenceli çocuk kitapları da dahil! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın şerefine miniklere yeryüzü sevgisi aşılayan sesli kitapları bu hikayede bulabilirsiniz.Ayrıca Türkiye’den harika çocuk uygulamaları koleksiyonunda Türkiye’de geliştirilen eğlenceli oyunlardan, eğitici çocuk videolarına farklı uygulamaları bulabilirsiniz.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun