Apple AirTag Türkiye’de satışa sunuldu

Apple’ın 20 Nisan’daki İlkbahar etkinliğinde duyurusunu gerçekleştirdiği eşya takip cihazı AirTag, Türkiye’de satışa sunuldu. AirTag’in tekli ve 4’lü paket olmak üzere iki farklı seçeneği satılıyor.

Apple’ın Bul ağıyla bağlantılı biçimde çalışan bir eşya takip aygıtı olan AirTag’i anahtarlık, cüzdan, çanta ve bunun gibi sıklıkla kaybolan eşyalarınıza takabilirsiniz. Daha sonra Apple’ın Bul uygulamasını kullanarak, tıpkı kayıp bir iPhone veya iPad’in yerini belirlediğiniz gibi, bağlı AirTag izleyicisinin konumunu saptayarak kayıp eşyanızı bulabilirsiniz. Üstelik AirTag aygıtında ses çaldırmak da mümkün. Özellikle evde veya iş yerinde koltuk aralarına veya kanepe altlarına giren nesnelerini bulmakta ses çaldırmak da epey işe yarayacaktır.

Bu arada AirTag izleyicileri sadece içeride çalışmıyor. Dışarıda bir yerlerde AirTag bağlı çanta, cüzdan, anahtarlık, vb. nesnelerinizi kaybetmeniz durumunda, etraftaki iPhone’ların oluşturduğu ağın yardımıyla kayıp eşyanızın yerini bulabilirsiniz. Eğer bir Android telefon sahibi AirTag etiketini bulursa, bu etiketle ilişkilendirilmiş bir web sayfasını açabilir ve buradan kayıp etiketin sahibiyle iletişime geçebilir.

AirTag, disk biçiminde bir tasarımla geliyor. İçinde disk biçiminde bir pil var ve bu pil de bir yıl çalışma imkanı sağlıyor. Üzerinde herhangi bir deliğin bulunmaması, onu bir anahtarlığa takmayı veya iple başka bir eşyaya bağlamayı zor hâle getiriyor. Apple, çantaya veya anahtarlığa bağlamak için ayrı aksesuarlar da satıyor.

Bu arada iFixit tarafından gerçekleştirilen detaylı söküm işleminde, bu eşya takip cihazına küçük bir anahtarlık deliği başarıyla açıldı.

Apple AirTag Türkiye fiyatları

AirTag Türkiye fiyatlarına gelecek olursak, en başta da belirttiğimiz gibi; Tekli Paket ve 4’lü Paket olmak üzere iki çeşit sunuluyor. Tek bir AirTag’in fiyatı 299 TL iken, 4’lü hâlde satın aldığınızda 999 TL ödüyorsunuz.

AirTag için şimdi sipariş verseniz bile, ürünün teslimatı için biraz beklemeniz gerekiyor gibi görünüyor. Haberi hazırladığımız sırada Apple online mağazayı kontrol ettiğimizde, gönderim süresinin 2-3 hafta olduğunu gördük.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...