Apple AirTag için detaylı iFixit söküm işlemi

iFixit tayfası yeni bir sökme işlemiyle karşımızda. Ekip, bu sefer Apple AirTag takip cihazlarını inceleyerek onu parçalarına ayırdı. İki bölümden oluşan incelemenin birinci bölümünde küçük takip cihazlarının içini kazıyor. Üstelik AirTag’de bir anahtarlık deliğinin eksikliğinden şikayet edenler için, iFixit dikkatlice ve herhangi bir parçasına zarar vermeden bir delik açıyor.

AirTag içindeki dikkat çekici ayrıntılar

“İlk AirTag’imizin içinde biraz keşif yaptıktan sonra, 1/16″ matkap ucunu aldık ve pili çıkardıktan sonra, dörtlü paketimizdeki ikinci izleyicide dikkatlice bir delik açtık. Mucizevi bir şekilde tüm yongalardan, kartlardan ve antenlerden kaçınmayı başardık, sadece plastik ve yapıştırıcıyı deldik. En iyi kısım? AirTag bu operasyondan bir başarıyla çıktı ve hiçbir şey olmamış gibi çalışıyor.”

Ekip, delme işleminden önce pili çıkarmanız gerektiği konusunda ve yanlış yerde delmenin ciddi hasara neden olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Bu yüzden bunu evde denemeye kalkarsanız, ancak yeterli tecrübeniz olduğundan emin olduğunuz takdirde denemelisiniz.

apple airtag ifixit anahtarlık deliği açma

iFixit, AirTag’leri Tile Mate ve Samsung Galaxy SmartTag gibi cihazlarla da karşılaştırdı. AirTag’ler, dahili alanın çoğunu kaplayan 3 voltluk madeni para büyüklüğünde çıkarılabilir pili ile (SmartTag’lerin kullandığı ile aynı CR2032 tipi) grubun en küçüğüdür. iFixit’e göre “Üç izleyici de parmak gücüyle açılıyor, başka alet gerektirmiyor”. Ancak AirTag’ler üçü içinde pili çıkarmanın en zor olduğu cihaz oluyor.

AirTag dar alanını diğerlerine göre daha verimli kullanıyor

apple airtag

Üç etiket cihazı için çekilen röntgen, Apple’ın dahili alanını verimli bir şekilde kullandığını gösteriyor. Hiçbir şey “AirTag’in [X-ışını görüntüsündeki] göreceli karanlığının, ağır bir merkezi hoparlör mıknatısından ve onun çelik pil kapağından kaynaklanmadığını gösteriyor. iFixit, X-ray görüntüsünün bir 360 derecelik videosunu da paylaştı.

Apple AirTag için gerçekleştirilen iFixit söküm işleminin detaylarına buradan göz atın. Ekip daha sonra, ayrıntılı devre kartı çekimlerini paylaşacak ve yerleşik devre birimine de bir göz atacaklar.

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’ye açıldı

YouTube, Ekim ayından itibaren kısa video içerik üretimini teşvik etmek amacıyla YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Shorts formatında yaratıcı ve benzersiz videolar üreten içerik...

Anker’den MagSafe uyumlu yeni MagGo serisi ve ilk üyeleri

MagSafe Battery Pack, MagSafe Cüzdan Kılıf veya MagSafe Duo Şarj Cihazı gibi birkaç Apple sertifikalı MagSafe aksesuarından farklı alternatif arayanlar için Anker gibi üçüncü...

Facebook yeniden genç kullanıcılara odaklanacak

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, şirketi içindeki ekipleri genç yetişkinlere hizmet etmeyi esas ilerleme noktası olarak belirlemeye yönlendirdiğini söyledi. Pazartesi günü öğleden sonra yatırımcılarla yapılan...

SharePlay özelliğini getiren iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 yayınlandı

Apple bu akşam iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 güncellemelerinin dağıtımına başladı. Bu yeni sürümle gelen en büyük yenilik SharePlay oluyor. SharePlay, başlangıçta iOS 15'te sunulması...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun