Apple AirTag için detaylı iFixit söküm işlemi

iFixit tayfası yeni bir sökme işlemiyle karşımızda. Ekip, bu sefer Apple AirTag takip cihazlarını inceleyerek onu parçalarına ayırdı. İki bölümden oluşan incelemenin birinci bölümünde küçük takip cihazlarının içini kazıyor. Üstelik AirTag’de bir anahtarlık deliğinin eksikliğinden şikayet edenler için, iFixit dikkatlice ve herhangi bir parçasına zarar vermeden bir delik açıyor.

AirTag içindeki dikkat çekici ayrıntılar

“İlk AirTag’imizin içinde biraz keşif yaptıktan sonra, 1/16″ matkap ucunu aldık ve pili çıkardıktan sonra, dörtlü paketimizdeki ikinci izleyicide dikkatlice bir delik açtık. Mucizevi bir şekilde tüm yongalardan, kartlardan ve antenlerden kaçınmayı başardık, sadece plastik ve yapıştırıcıyı deldik. En iyi kısım? AirTag bu operasyondan bir başarıyla çıktı ve hiçbir şey olmamış gibi çalışıyor.”

Ekip, delme işleminden önce pili çıkarmanız gerektiği konusunda ve yanlış yerde delmenin ciddi hasara neden olabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Bu yüzden bunu evde denemeye kalkarsanız, ancak yeterli tecrübeniz olduğundan emin olduğunuz takdirde denemelisiniz.

apple airtag ifixit anahtarlık deliği açma

iFixit, AirTag’leri Tile Mate ve Samsung Galaxy SmartTag gibi cihazlarla da karşılaştırdı. AirTag’ler, dahili alanın çoğunu kaplayan 3 voltluk madeni para büyüklüğünde çıkarılabilir pili ile (SmartTag’lerin kullandığı ile aynı CR2032 tipi) grubun en küçüğüdür. iFixit’e göre “Üç izleyici de parmak gücüyle açılıyor, başka alet gerektirmiyor”. Ancak AirTag’ler üçü içinde pili çıkarmanın en zor olduğu cihaz oluyor.

AirTag dar alanını diğerlerine göre daha verimli kullanıyor

apple airtag

Üç etiket cihazı için çekilen röntgen, Apple’ın dahili alanını verimli bir şekilde kullandığını gösteriyor. Hiçbir şey “AirTag’in [X-ışını görüntüsündeki] göreceli karanlığının, ağır bir merkezi hoparlör mıknatısından ve onun çelik pil kapağından kaynaklanmadığını gösteriyor. iFixit, X-ray görüntüsünün bir 360 derecelik videosunu da paylaştı.

Apple AirTag için gerçekleştirilen iFixit söküm işleminin detaylarına buradan göz atın. Ekip daha sonra, ayrıntılı devre kartı çekimlerini paylaşacak ve yerleşik devre birimine de bir göz atacaklar.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...