Teknoloji

Apple AirPower’ı çok yakında satışa sunabilir

apple airpower

apple airpowerApple AirPower adını verdiği kablosuz şarj ünitesini geçtiğimiz eylül ayında iPhone X ile birlikte tanıtmıştı. O dönemde AirPower’ın piyasaya çıkacağı gün konusunda işaret vermeyen Cupertino merkezli şirket, hâlâ somut bir tarih açıklamış değil. Ancak Digitimes’ta yer alan bir habere göre, AirPower mart ayı içinde satışa sunulacak. Dolayısıyla Apple’dan yakında konuya ilişkin bir basın açıklamasının gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Apple HomePod adını taşıyan akıllı hoparlörünü geçtiğimiz ay satışa sunmuştu. Şirket, geliştirici konferansı WWDC 2018’in tarihlerini de hafta içinde duyurmuştu. Artık Apple cephesinde hâlâ bilinmezliğini koruyan tek konu AirPower’ın piyasaya çıkış tarihi. Bu belirsizliğin de kısa süre içinde aydınlığa kavuşması bekleniyor.

AirPower ile kablosuz şarj destekli iPhone modellerini, Apple Watch’u ve AirPods’u aynı anda şarj etmek mümkün olacak. AirPower’ın 29W bir güç çıkışına sahip olması nedeniyle aksesuarın üretiminin zorlaşmış olabileceği düşünülüyor. Ancak Tayvanlı bileşen üreticileri, Apple’ın kablosuz şarj ünitesinin iki hafta içinde satışa sunulacağına inanıyor. Tayvanlı bileşen tedarikçileri, AirPower’ın çıkışıyla birlikte kendilerine gelen siparişlerin de artmasını bekliyor gibi görünüyor. Digitimes ise Apple’ın sade görünümlü ürünlerinin yapımının zorluğuna dikkat çekiyor.

Apple AirPower’ın fiyat etiketinde yazacak rakam şimdilik bilinmiyor. Ancak beklentiler şirketin düşük bir fiyat belirlemeyeceği yönünde yoğunlaşıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER