Android 9 Pie güncellemesi alacak 8 Motorola akıllı telefonu

motorola android 9 pie

Motorola telefon sahibi olup cihazlarının Android Pie güncellemesini alıp almayacağını merak edenler için haber geldi. Motorola, hangi telefonlarının güncellemeyi alacağını açıkladı.

Şirketten gelen açıklamaya göre Moto Z3, Moto Z3 Play, Moto Z2 Force, Moto Z2 Play, Moto X4, Moto G6 Plus, Moto G6 ve Moto G6 Play telefonları Android Pie güncellemesini alacak.

Ne var ki, henüz bu telefonların ne zaman güncelleme alacakları açıklanmadı. Görünen o ki, güncellemeler önümüzdeki sonbaharda başlayacak. Bu sayede önümüzdeki birkaç ay içinde listedeki telefonlardan bazıları Android Pie’ı almış olacaklar.

Bu telefonların güncelleme listesinde yer almaları çok şaşırtıcı sayılmaz. Şaşırtıcı olan, bazı telefonların listede yer almaması. Örneğin, bu yıl çıkan Moto E5 serisini listede göremiyoruz. Ayrıca 2017’de çıkan Moto G5 ve Moto G5S modellerini de Android 9 Pie‘a güncellenecekler içinde görmüyoruz.

Android 9 Pie güncelleme listesine yeni modeller eklenebilir

Bu listenin son liste olup olmadığını bilmiyoruz. Yani, ileride liste yeni modellerle güncellenebilir. Ancak Motorola, hiçbir telefonu için uzun vadeli destek taahhüt etmiyor. Eğer Motorola’nın giriş seviyesi veya G serisi telefonlarından birine sahipseniz, o hâlde Android 9 güncellemesini almanız çok zor olacaktır.

Android Pie sürümü birçok dikkat çekici yenilikle geliyor. Bu nedenle güncellemeyi alamayacak olan telefonlar için bir kayıp durumu söz konusu olacaktır. Güncellenecek telefonlara sahip olanlar da yenilenmiş kullanıcı arayüzü, daha uzun pil ömrü ve bunun gibi yeniliklerle tanışma fırsatı yakalayacaklar.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...