Android 5.0 Lollipop bu sefer Samsung Galaxy S4’te görüldü

android-5-0-lollipop-071114

Android 5.0 Lollipop’un Samsung Galaxy S5’te nasıl çalışacağına dair çeşitli ipuçları ve ekran görüntüleri daha önce ortaya çıkmıştı. Şimdi de onun selefi olan Galaxy S4’ün de Lollipop’un tadına bakmış hâlini görme şansına erişiyoruz.

Aşağıda gördüğünüz videoda Samsung Galaxy S4’ün Exynos yongaset barındıran Güney Kore versiyonu Android 5.0 Lollipop’u çalıştırırken görülüyor. Samsung Galaxy S4’ün Snapdragon işlemcili versiyonunun akıbeti henüz bilinmiyor, ancak Samsung o versiyonu da Lollipop’tan mahrum bırakmayacaktır.

TouchWiz, işletim sistemine has özellikler ve Material Design etkisinin göründüğü tasarım unsurlarının hepsi Galaxy S5’te olduğu gibi S4’te de yer alıyor. Yazılımın henüz çeşitli hatalar içerdiği görünüyor, ancak cihaz Lollipop’un LRX02E kod adlı daha erken bir sürümüyle çalışıyor. En son Lollipop sürümü LRX21M tanımlayıcı kodunu taşıyor.

samsung-galaxy-s4-android-5-0-lollipop-071114

Samsung’un Lollipop güncellemelerinin ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Ancak ortalıkta dolaşan son dedikodular Galaxy S5’in önümüzdeki aralık ayından itibaren güncellenmeye başlanacağı, Galaxy S4’ün de 2015’in başlarında Lollipop ile tanışacağı yönünde.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...