Teknoloji

AirPods Max 2 hakkındaki ilk bilgiler ortaya çıktı

apple airpods max özellikleri fiyatı

AirPods Max 2 hakkındaki detaylar oldukça sınırlı. Ancak Apple’ın aldığı yeni bir patent, şirketin yeni nesil AirPods Max ile ilgili planları konusunda dikkat çekici ipuçları veriyor.

Patently Apple sitesinin haberine göre, Cupertino merkezli şirket dokunma hassasiyetine sahip yüzeylerde hareketlerin işlenmesiyle ilgili teknolojinin patentini almak için ABD Patent ve Marka Ofisi’ne başvuruda bulundu. Haberde Apple’ın AirPods Max’in dokunma kontrolleriyle ilgili olarak daha önce en az üç patentinin daha olduğunu belirtti.

AirPods Pro Max 2’de dokunmatik kontrollerin varlığı sayesinde şarkıları değiştirmenin, Siri’yi aktive etmenin ve sesi kontrol etmenin daha kolay hâle gelmesi öngörülüyor. AirPods Max’in mevcut versiyonunda bazı kontroller için Digital Crown kullanılıyor.

airpods max 2AirPods Max 2020’nin sonlarında tanıtıldığında Apple’ın tasarım ekibi Casa BRUTUS isimli internet sitesine bir röportaj vermişti. Söz konusu röportajda AirPods Max için dokunmatik kontrol seçeneğinin test edildiği, ancak tercihin Digital Crown’dan yana kullanıldığı belirtilmişti. AirPods Max 2’de ise bu durum değişecek gibi görünüyor.

Apple’ın AirPods Max’in yeni versiyonunu çıkarıp çıkarmayacağı belirsizliğini koruyor. 2021’de şirketin kulaklık için yeni renk seçenekleri sunacağı iddia edilse de, bu iddia gerçeğe dönüşmemişti. Dolayısıyla AirPods Max 2 hakkındaki haberlere temkinli yaklaşmakta fayda var.

Apple, AirPods Max 2 ile birlikte kayıpsız ses desteği de sunabilir. Şirketin yeni nesille kulaklığa bir güç butonu eklemesi de AirPods Max’in düzgün şekilde kapanmasıyla ilgili sorunlara çözüm getirebilir.

İLGİLİ HABERLER