ZTE Axon 9 Pro’nun resmi tanıtım görseli iPhone X tarzı tasarımı işaret ediyor

zte axon 9 proZTE ölümün kıyısına geldi. Amerikan devletinin faaliyetlerine engel koyduğu Çinli şirket, dünyanın en büyük pazarlarından bir tanesinde büyük bir darbe almış olsa da, yine de diğer yerler için işini yapmayı sürdürüyor. Şirketin, gelecek akıllı telefonlarına yönelik çalışmalarının ipuçları Çinli mikro bloglama sitesi Weibo’dan ortaya çıktı. Çok yakında tanıtılması beklenen ZTE Axon 9 Pro‘ya dair ilk ipuçlarına rastlandı. Bu telefon da çentik modasına uyacak gibi görünüyor.

ZTE Axon 9 Pro‘nun iPhone X‘a çok benzediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu telefon çentiği gövdesine uydurmakla kalmıyor, aynı zamanda arkada, sol üst köşede düşey yönde yerleştirilmiş iki kamera da barındırıyor. Telefonun daha önce sızan ve resmi olmayan bir başka versiyonu da ZTE’nin son akımlardan nasıl etkilendiğini ve buna göre tasarımda değişiklikler yaptığını ortaya koyuyor.

Günümüzde çoğu telefonun ekranında çentik var. Üstelik iki kamera da sol üst köşede, düşey eksende konumlandırılıyor. Oppo ve Vivo gibi Çinli markalar farklı tasarımlarla diğerlerinden ayrılma yoluna giderken ZTE, Apple’ı taklit ederek güvenli sularda yüzmeyi tercih ediyor.

Burada soru, Axon 9 Pro‘nun ZTE’nin arzu ettiği kazancı sağlayıp sağlayamayacağı olacaktır. Ne de olsa şirket, Amerikan devleti tarafından kesilen cezayı karşılamak için iyi bir gelire ihtiyacı var. 2016 yılında çıkan ZTE Axon 7, sahip olduğu üst sınıf özellikleri uygun fiyatla birleştirerek beğeni kazanmıştı. Axon 9 Pro’nun da benzer bir başarıyı sergilemesi için duacı olacaktır.

ZTE Axon 9 Pro, 30 Ağustos’ta Çin’de çıkacak. Bu telefonun Amerika gibi önemli pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı şu an için cevabı bilinmeyen bir soru olarak havada asılı biçimde duruyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....