ZenFone 3 serisine de ZenUI 4.0 ve Android Oreo gelecek

Asus ZenFone 4 serisinin Avrupa lansmanını gerçekleştirirken ZenUI 4.0 kullanıcı arayüzüne de değindi. ZenUI 4.0 ile birlikte ZenFone serisi telefonlara yepyeni, sade ve ferah bir kullanım deneyimi geliyor.

Asus’un Android telefonları yüklü gelen birçok üçüncü taraf uygulama nedeniyle hep eleştirilmişti. Bunun yanı sıra gereksiz kullanıcı arayüzü unsurları da kullanımı epey zorlaştırıyordu. ZenUI 4.0 ile birlikte ön yüklü gelen uygulamaların çoğu kaldırılıyor, sadece Facebook, Messenger ve Instagram gibi, hemen her kullanıcının ihtiyaç duyacağı düşünülen üç uygulama yüklü olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Video: Asus ZenFone 4 Kutusundan Çıkıyor

ZenUI 4.0’ın bir başka özelliği de bir uygulamayı klonlayarak aynı anda birden fazla kullanıcı hesabını kullanmaya izin vermesi. Böylelikle çift SIM kartlı ZenFone 4 serisi modellerinde, iki farklı telefon numarasına kayıtlı iki farklı WhatsApp hesabını aynı anda, WhatsApp uygulamasının kopyasını çıkararak kullanmak mümkün olacak.

Uygulama ikonlarının köşeleri yuvarlatılırken; ayarlar, bildirim tepsisi, hızlı ayarlar gibi bölümlerde de sadeleştirmeler yapılıyor. Asus’un belirttiğine göre uygulamalar da yeni ZenUI 4 kullancı arayüzünde daha hızlı şekilde çalışacak.

ZenFone 4’te Zen UI 4.0 ve Android 7.1.1 Nougat yüklü olarak geliyor. Asus, lansman sırasında ZenFone 4 serisi telefonlarda Android Oreo güncellemesini sunacağının sözünü de verdi. Şirket bununla da kalmayarak, ZenFone 3 serisi telefon sahiplerine de ZenUI 4.0 kullanıcı arayüzünün ve Android Oreo güncellemesinin dağıtılacağı müjdesini verdi.

Asus Türkiye yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, ZenFone 3 serisi telefonlara yılın son çeyreği içinde ZenUI 4.0 kullanıcı arayüzünün sunulmaya başlaması planlanıyor. İlk etapta muhtemelen bu serinin amiral gemisi modeline güncelleme gelecek, bunu diğerleri de izleyecektir. Android Oreo güncellemesinin ZenFone 3’e gelişi ise daha sonra gerçekleşecek.

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...

Twitter Apple ve Google ile giriş desteğini sunmaya başladı

Twitter, Apple ve Google hesaplarıyla platforma erişimi mümkün kılan üçüncü taraf giriş ve kayıt desteğinin duyurusunu yaptı. Mikro blog servisi, aynı e-posta hesaplarının kullanılması...

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...