Lenovo CEO’sundan yeni Motorola Razr için işaret geldi

google news abone ol

Motorola bu yıl içinde yeni Razr katlanabilir telefonunu kullanıcılarıyla buluşturmayı planlıyor. Konuyla ilgili açıklama, Motorola’nın çatı şirketi Lenovo’nun CEO’su Yang Yuanqing’den geldi. Yeni Motorola Razr’ın “çok yakında” geleceğini söyleyen Yang, menteşe tasarımının geliştirileceğinin de sinyalini verdi.

CNBC’ye konuşan Yang, yeni Razr’da kullanıcıları nelerin beklediği konusunda fazla detay paylaşmadı. Ancak iç ekrandaki kırışıklığın mevcut modele kıyasla azalacağını dile getirdi. Ekranda kırışma sorununun tüm katlanabilir telefonları etkilediğini hatırlatmakta fayda var.

Motorola sözcüsü Luciana Vedovato ise The Verge sitesine gönderdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Yang Yuanqing’in de söylediği gibi, katlanabilir telefon pazarına bağlılığımız tam ve Razr seçeneklerimizi yakın zaman içinde artırmaya kararlıyız.”

Motorola Razr 3 olarak anılan en son Razr modelini geçtiğimiz yıl kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Daha önceki versiyonlara kıyasla önemli iyileştirmeler getiren bu model, Çin ve Avrupa’da satışa sunulmuştu. 2023 model Razr’ın arka panelin üst kısmında daha büyük bir yer kaplayan bir dış ekranla gelmesi bekleniyor. Telefona ait olduğu söylenen görseller, ünlü duyumcu Evan Blass tarafından paylaşılmıştı.

Yeni Motorola Razr 1 Haziran’da tanıtılabilir

Dış ekranın büyüklüğü belirsizliğini koruyor. Ancak geçtiğimiz yılki modelde sunulan 2.7 inç AMOLED ekrandan daha büyük bir ekranın kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Evan Blass’a göre, yeni Motorola Razr 1 Haziran’da resmiyet kazanabilir. Bu telefonun hangi bölgelerde satışa sunulacağı ise belirsizliğini koruyor.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER