Teknoloji

Yahoo Mail, masaüstünde yeni yapay zekâ özellikleriyle güncelleniyor

yahoo mail yapay zeka

Yahoo, masaüstü Yahoo Mail uygulamasını yeni yapay zekâ özellikleri ve diğer fonksiyonlarla güncelliyor. Bu yenilikler, e-posta ve görev yönetimini daha da basitleştirmeyi amaçlıyor. Böylelikle kullanıcılar, günlük işlerini daha verimli bir şekilde yönetebilecek.

Bu güncellemelerin en dikkat çekenlerinden biri, yapay zekâ tarafından oluşturulan kısa e-posta özetleri oluyor. Bu özetler, önerilen görevler ve diğer aksiyonları vurgulayan madde işaretli listelerle sunuluyor. Özetler, yeni Priority Inbox sekmesi altında yer alıyor ve önemli mesajları belirlemek için yapay zekâ kullanıyor.

Gmail de yakın zamanda benzer bir özet özelliğini mobil uygulamasında duyurmuştu. Ancak, Gmail’deki bu özellik, Workspace ve Google One AI Premium aboneleri için bir ücret duvarının arkasında bulunuyor. Yahoo Mail ise bu özelliği tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuyor.

yahoo mail yapay zeka

Yahoo, yapay zekâ destekli özetlerin yanı sıra, e-postalara hızla erişim ve işlem yapmayı da kolaylaştırıyor. Artık gelen kutusunda doğrudan hızlı işlem butonları görünecek ve kullanıcılar, bir etkinliği takvime ekleyebilir, uçuşları kontrol edebilir ve paketleri takip edebilir. Ayrıca, yeni kalıcı “yıldızlı görünüm” paneli, kullanıcıların en önemli görevlerini veya yeniden ziyaret etmek istedikleri öğeleri hızlıca görmelerini ve erişmelerini sağlıyor.

Yahoo Mail, kullanıcıların gelen kutularından ayrılmadan çeşitli görevleri yerine getirmelerini sağlayan hızlı sekme kısayolları sunuyor. Bu kısayollar, etkinlik eklemek gibi işlemleri kolaylaştırıyor ve kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. Bununla birlikte, kullanıcılar artık Yahoo Mail hesaplarını diğer e-posta hesaplarıyla, örneğin Gmail, Microsoft Outlook ve AOL ile bağlayabilir, bu sayede tüm e-postalarını Yahoo Mail üzerinden gönderebilir ve alabilir.

yahoo mail yapay zeka

Yahoo Mail ürün müdürü Kyle Miller, “İnsanlar, birden fazla e-posta hesabını yönetmek, programlarını düzenlemek, uzun mesajları okumak ve siparişleri takip etmek gibi günlük aktiviteleri daha verimli bir şekilde yönetmenin yollarını arıyorlar. Yeni özelliklerimiz, e-postaya dayalı yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla geliştirildi.” dedi.

Bu özellikler, ABD’deki yeni kullanıcılar için bugün itibarıyla mevcut olacak ve mevcut ABD kullanıcılarına isteğe bağlı bazda sunulacak. Özellikler, gelecekte Yahoo Mail’in mobil uygulamasına da gelecek.

Bunlar, Yahoo Mail’in yapay zeka dünyasına ilk adımı değil. Geçen yaz, Yahoo Mail birçok yapay zekâ yeteneğini kullanıma sunmuştu. Bunlar arasında, geliştirilmiş arama modu, unutulmuş hediye kartları ve indirim kodlarını bulmaya yardımcı olan Shopping Save özelliği ve uygun ton kullanarak e-posta hazırlamaya yardımcı olan bir yazma asistanı yer alıyor.

Yahoo Mail’in yeni yapay zeka destekli özellikleri, kullanıcıların e-posta yönetimini daha verimli ve kolay bir hale getiriyor. Bu yenilikler, özellikle yoğun e-posta trafiği olan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Yahoo Mail, bu adımlarla kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER