Xiaomi’den Mi 11 serisi için yeni paylaşım

Xiaomi Mi 11 serisi, önümüzdeki haftanın ilk gününde resmen gözler önüne çıkacak. Geri sayımda sonlara doğru yaklaşılırken, telefonlarla ilgili sızıntılar ve resmi paylaşımlar da devam ediyor.

Mi 11 serisinin üyelerinden birinin Geekbench benchmark testinin sonucu daha önce internete sızmıştı. Şimdi de Xiaomi serinin üyelerinin benchmark testlerinin sonuçlarını paylaştı.

Snapdragon 888 işlemci taşıyan telefonlar, Geekbench’in benchmark testinde tek çekirdekte 1135 puan alıyor. Çok çekirdekte ise telefonlar 3818 puanı görüyor. Ham sayılara bakıldığında Snapdragon 888’in hem Kirin 9000’i hem de selefi Snapdragon 865’i solladığı görülüyor.

Xiaomi’den verilen bilgiye göre, Mi 11 serisinde geliştirilmiş Wi-Fi 6 bağlantısı bulunacak. 4K QAM’ın varlığı sayesinde telefon ve modem arasındaki kayıp azalacak. 160 Hz kanal bant genişliği ve 3.5 Gbps’ye kadar hızları görmek mümkün olacak.

Bunların gerçek hayatta ulaşılması zor teorik sayılar olduğunu belirtmek gerekiyor. Yine de, Xiaomi’nin kendisine rekabette yer açmaya çalışmasının önemli olduğu söylenebilir. Sonuçta Snapdragon 888 işlemcili tüm cihazlarda Wi-Fi 6 desteği sunuluyor.

Xiaomi Mi 11, selefinden çok daha yüksek bir fiyat karşılığında satılacak gibi görünüyor. Bu büyük fiyat farkının makul karşılanması için başka ekstra özelliklerin de sunulması sürpriz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...