Xiaomi 13 iPhone’ları hatırlatan bir tasarımla gelecek

google news abone ol

Xiaomi 13 ve Pro versiyonu yakında tanıtılması beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Ortaya çıkan görseller, Xiaomi’nin daha önceki nesillerden daha farklı bir tasarımı tercih ettiğini gösteriyor. CompareDial ve OnLeaks tarafından paylaşılan görseller, 13’ün düz bir ekran ve düz kenarlarla geleceğini gözler önüne seriyor.

Xiaomi’nin tercih ettiği tasarımın göze bir hayli tanıdık geldiğini belirtmek gerekiyor. Görsellere bakıldığında son yıllarda çıkan iPhone modellerine olan benzerlik göze çarpıyor. Telefonun ön tarafı düz yüzeyi, keskin kenarları ve son derece ince ekran çerçevesiyle dikkat çekiyor. Bu ekranın orta üst kısmında telefonun ön kamerasının yerleştirildiği yuvarlak bir delik bulunuyor.

Telefonun kenarlarının düzleştirilmesi de ortaya küçük, levhalara benzeyen bir görünüm çıkarıyor. Ancak iPhone’dan farklı olarak Xiaomi’nin cam arka panelinin kenarlara doğru hafif bir kavis yapması dikkat çekiyor. Bu tercih sayesinde telefonu tutmanın biraz daha kolaylaşması bekleniyor.

Kamera modülünün tasarımının da Xiaomi 12 serisinden farklı olduğu dikkat çekiyor. Büyük kare şeklindeki kamera modülünde üç adet lens bulunuyor. Kamera sensörlerinin özellikleri ise henüz bilinmiyor.

Xiaomi 13 Snapdragon 8 Gen 2 ile gelecek

152.8 x 71.5 x 8.3 mm boyutlarındaki telefonun kalınlığı kamera çıkıntısı da dahil edilince 10.3 mm’ye çıkıyor. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin bulunmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Bu işlemcinin de gelecek hafta resmiyet kazanacağı biliniyor.

Xiaomi 13 için resmi duyurunun da kasım ayı içinde yapılması bekleniyor. Tanıtım öncesinde telefona dair daha fazla detayın ortaya çıkması öngörülüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify’ın 2022 Özeti hazır: Türkiye 2022’de rap dinlemeye devam etti

Bir yılın sona ermekte olduğunun en önemli işaretlerinden birisi de çevrimiçi platformların ve teknoloji şirketlerinin yıla bakış atan özetlerini paylaşması. Bu özetlerin en meşhurlarından...

Disney+ Yılbaşı Gecesi filminin resmi afişini paylaştı

Disney+ Yılbaşı Gecesi ile Türk yapımı orijinal içeriklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yılbaşından hemen önce izleyicilerle buluşacak olan filmin afişi Disney+ tarafından paylaşıldı. Yapımcılığını...

Twitter yanlış COVID-19 bilgileriyle mücadelesini sonlandırdı

Twitter COVID-19 hakkındaki yanlış bilgilerle mücadelesini en azından şimdilik sonlandırmış gibi görünüyor. Mikro blog servisinin kullanıcıları ve CNN, şirketin şeffaflık sitesindeki COVID'le ilgili yanlış...

İşte 2022’nin App Store Awards kazananları

Apple bugün, 2022 yılının App Store ödülü kazananlar listesinin yanı sıra ücretsiz ve ücretli kategorilerde yılın en çok indirilen uygulama ve oyunların sıralamalarını da...

ÖNE ÇIKANLAR