Teknoloji

Xiaomi 13 iPhone’ları hatırlatan bir tasarımla gelecek

xiaomi 13
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Xiaomi 13 ve Pro versiyonu yakında tanıtılması beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Ortaya çıkan görseller, Xiaomi’nin daha önceki nesillerden daha farklı bir tasarımı tercih ettiğini gösteriyor. CompareDial ve OnLeaks tarafından paylaşılan görseller, 13’ün düz bir ekran ve düz kenarlarla geleceğini gözler önüne seriyor.

Xiaomi’nin tercih ettiği tasarımın göze bir hayli tanıdık geldiğini belirtmek gerekiyor. Görsellere bakıldığında son yıllarda çıkan iPhone modellerine olan benzerlik göze çarpıyor. Telefonun ön tarafı düz yüzeyi, keskin kenarları ve son derece ince ekran çerçevesiyle dikkat çekiyor. Bu ekranın orta üst kısmında telefonun ön kamerasının yerleştirildiği yuvarlak bir delik bulunuyor.

Telefonun kenarlarının düzleştirilmesi de ortaya küçük, levhalara benzeyen bir görünüm çıkarıyor. Ancak iPhone’dan farklı olarak Xiaomi’nin cam arka panelinin kenarlara doğru hafif bir kavis yapması dikkat çekiyor. Bu tercih sayesinde telefonu tutmanın biraz daha kolaylaşması bekleniyor.

Kamera modülünün tasarımının da Xiaomi 12 serisinden farklı olduğu dikkat çekiyor. Büyük kare şeklindeki kamera modülünde üç adet lens bulunuyor. Kamera sensörlerinin özellikleri ise henüz bilinmiyor.

Xiaomi 13 Snapdragon 8 Gen 2 ile gelecek

152.8 x 71.5 x 8.3 mm boyutlarındaki telefonun kalınlığı kamera çıkıntısı da dahil edilince 10.3 mm’ye çıkıyor. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin bulunmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Bu işlemcinin de gelecek hafta resmiyet kazanacağı biliniyor.

Xiaomi 13 için resmi duyurunun da kasım ayı içinde yapılması bekleniyor. Tanıtım öncesinde telefona dair daha fazla detayın ortaya çıkması öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER