📱
Xiaomi
Xiaomi 13
📺
Ekran
6.36"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 2
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
4500 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
54MP f/1.8 23mm OIS (Leica)
🤖
OS
Android 13 (MIUI 14)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 13 |
| Çıkış Tarihi | Şubat 2023 |
| Çıkış Yılı | 2023 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Yeşil, Flora Yeşili |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 71.5 |
| Yükseklik (mm) | 152.8 |
| Kalınlık (mm) | 7.98 |
| Ağırlık (g) | 185 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.36 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 416 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1900 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 2 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.2 GHz X3 + 2x2.8 GHz A715 + 2x2.8 GHz A710 + 3x2.0 GHz A510) |
| GPU | Adreno 740 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 54MP f/1.8 23mm OIS (Leica) |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 15mm 115° |
| Telefoto Kamera | 10MP f/2.0 75mm 3.2x OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | Leica / OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4500 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W (Qi) |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 13 (MIUI 14) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | MIUI AI / Leica |
📰 Xiaomi 13 Haberleri
15 Mayıs 2026Xiaomi 17T ve 17T Pro için küresel tanıtım tarihi sızdırıldı
13 Mayıs 2026990 HP gücündeki Xiaomi YU7 GT ilk kez trafikte görüntülendi
11 Mayıs 2026Ekran mı, kağıt mı? TCL NXTPAPER 14 İncelemesi
05 Mayıs 2026SU7'nin başarısı Xiaomi’yi borsada yukarı taşıdı
14 Nisan 2026Redmi K90 Max sahneye çıkmadan gücünü gösterdi
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş

